Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

Kadınlarda önemli bir yere sahip olan saçlar bu kapsamda şüphesiz vazgeçemedikleri nitelikler arasında yer alıyor. Kimi kadınlar kısa saçlarıyla özgüven içerisindeyken, kimileri ise uzun saçlarına kıyamamak ve buna hitaben uzunluğu korumaktadırlar. Konumuz dahilinde sizlere yüz tipine göre saç modelleri ile ilgili önemli bilgiler sunarak, aynı zamanda örnek görsellerle bu konu hakkında daha bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Yüz şekline göre bayan saç modelleri ile ilgili olarak birçok kadın kendi yüz tipine ait en iyi saç modelini bulmak için büyük uğraşlar verir. Bu saç modelleri kimi zaman bir düğün, nişan veya özel davet için olabilir, kimi zaman ise genel olarak günlük rutin saç modelleri kapsamı için dahil olmaktadır.

Yüz Şekline Göre Bayan Saç Modelleri

Yuvarlak Yüzler:

Bu tür bir yüz tipine sahipseniz mutlaka yüzünüzün toplu halde ince ve uzun görünmesi gerekiyor. Yüz şeklinizin uzun bir halde görünebilmesi için saç modelinizin ortadan ayrılmış olması iyi bir görünüm kazandıracaktır. Doğal dalgalı ve uzun bir yüz tipine ait saç modeli için katlı saç modelleri ile ilgili bir tercihte bulunabilirsiniz.

Kare Yüzler:

Bu tip yüzlerde genel olarak köşeli çeneler dikkat çekmektedir. Buna hitaben saçınızın köşeli kısımlarını yumuşatmanız ve ek olarak yüzünüzün oval bir biçim alabilmesi adına kısa saç modelleri tercih edebilirsiniz. Küt, katlı ve bob tarzı kesimleri ideal bir görünüm kazandırmaktadır. Oval bir yüz hattına sahip olabilmek için kakülleri yuvarlak şekilde biçimlendirebilirsiniz.

Üçgen Yüzler:

Yüze göre saç modelleri arasında zor bir saç modelinin seçildiği üçgen yüzlerde çene yapısını dikkate almalısınız. Genellikle bu yüz tipinde dar çene yapısı olduğundan ötürü saç modelinizin çene yapısını arka planda bırakacak bir özellikte olması gerekiyor. Bunu saçın uç kısımlarına uygulayacağınız hacimlerle elde edebilirsiniz.

Oval Yüzler:

Oval bir yüz tipine sahip olmak her kadının hayali olmakta. Bu yüz tipine ait kişilerin oldukça şansı olduğunu söylemekte fayda var. Nedeni ise bu tip yüzler için hemen her saç modeli oldukça uyum sağlıyor. Tüm yüz tiplerine yönelik en güzel saç modellerini rahatlıkla kullanabilir ve saçınıza dilediğiniz görünümü kazandırabilmektesiniz.

Facebook Yorumları

pinit_fg_en_rect_red_28

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Bumerang - Yazarkafe
DMCA.com Protection Status