Tesettür Giyimde Seçim Nasıl Yapılmalı

Tesettür Giyimde Seçim Nasıl Yapılmalı

Geçmiş zamanlarda tesettür giyim modelleri çok az ve kısıtlıydı. Ancak günümüzde birçok mağaza ve modacı tesettür giyim kıyafetleri tasarlamaktadır. Güzel giyinmek, her bayan için önemli ve emek harcanması gereken bir iştir. Ancak tesettürlü bayanlar için bu iş daha uğraştırıcı ve sorumluluk gerektirir. Tesettür kelime anlamı olarak setretmek yani gizlemek, örtünmek anlamına gelmektedir.  Dini inançları gereği bayanlar, vücudunun büyük bir kısmını kapatmalıdır. Tesettür giyim bir kaç kıyafeti aynı anda giymeyi gerektirir. Bu nedenle tesettürlü bayanlar için doğru kombin oluşturmak çok önemlidir.

 

Tesettür Giyim Modelleri

 

Tesettür giyim; etek, gömlek, pardösü, ferace, pantolon, tunik, hırka gibi kıyafetlerden oluşmaktadır. Her sezon farklı desenlerde, renklerde ve modellerde tesettür giyim modelleri tasarlanmaktadır. Tesettür giyimde son yıllarda pudra, vizon gibi pastel tonlar tercih edilir. Ferace modelleri, şıklığı ve rahatlığı ile tesettürlü bayanlar tarafından en çok kullanılan giysilerdir. Bunun yanı sıra, ikili takımlar, belli lastikli etek ve pantolonlar, tunikler, elbiselerde rahatlık açısından tercih edilen kıyafetlerdir. Günümüzde tesettürlü bayanlar iş hayatında aktif olarak bulunur.

İş hayatında çalışan tesettürlü bayanlar içinde birçok şık ve modern kıyafetler bulunmaktadır. Ayrıca özel gecelerde, nişan düğün gibi organizasyonlar içinde abiye tarzı elbiselere rahatlıkla ulaşılabilir. Ayrıca birçok tesettür giyim markası internet üzerinden de satış yapmaktadır.

 

Tesettür Giyim Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Tesettür giyim modellerini her yaş grubuna, tarzına ve stiline göre bulmak oldukça kolaydır. Ancak tesettür elbise seçerken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle tesettür elbisenin, tesettüre uygun şekilde kişinin, vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde olmalıdır. Bunun yanı sıra salaş denecek şekilde bolda olmamalıdır.

 

Kullanılan kıyafetler ve aksesuarlar birbiri ile uyum içinde olmalıdır. Tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biriside renk uyumudur. Kullanılan etek, gömlek, hırka, eşarp gibi kıyafetlerin renkleri ve modelleri birbiri ile uyumlu olmalıdır. Renk uyumu ayrıca kullanılan kıyafetlerin vücut tenine uygun olması gerekir. Vücut uygun olmayan giysilerin seçilmesi kişiyi olduğundan daha kilolu ya da kısa gösterebilir. Bu yüzden vücut yapısına uygun olarak seçim yapılmalıdır.

 

İlgili Link: Kadın ve Moda

 

Geçmiş zamanlarda tesettür giyim modelleri çok az ve kısıtlıydı. Ancak günümüzde birçok mağaza ve modacı tesettür giyim kıyafetleri tasarlamaktadır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative