Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri

Ombre saç modelleri, 2016 yılına damgasını vururken 2017 yılının da vazgeçilmezlerinden oluyor. Özellikle saçının tümünü boyamak istemeyenlerin tercih ettiği işlem olan ombre dünyaca ünlü modellerin de tercihi oluyor. Küllü saç tonları ve ışıltılı saçların moda olması ile birlikte ombre saçlara olan ilgi de arttı. Ombre tekniği konusunda bilgisi olmayanlar için kısaca özetlemek gerekirse, 2 ya da daha fazla ton arasında uyumlu bir şekilde geçiş sağlanması ile edilen doğal saç rengidir. Geçişler isteğe göre koyudan açığa ya da açıktan koyuya doğru yapılmaktadır. Ombre tekniği ile her renk arasında geçiş sağlamak mümkündür.

Ombre saç modelleri doğal görünümü ile her ne kadar bayanların ilgisini çekse de zor ve uzmanlık isteyen bir modeldir. Birebir istenilen rengi tutturmak zor olduğu gibi, geçişlerin doğru şekilde yapılamaması da modeli doğallıktan uzaklaştırmaktadır. Bu nedenle ombre saç modeli için mutlaka uzman kişilere güvenmekte fayda var. Bilhassa düşük fiyata yaptırayım düşüncesi ile yola çıkıp hüsran bir sonuçla karşılaşmamak için belirli bir ücreti gözden çıkarmak gerekir.

Kumral Ombre Modelleri

Ombre modeli genelde uzun saçlara uygulanıyor gibi görülse de kısa saçlarda da oldukça ihtişamlı bir görünüm yaratılıyor. Özellikle uç kısımlara uygulanan kumral tonları neredeyse her tene uyum sağlıyor. Kumral ombre modelleri yüze hem enerji, hem de doğal bir görünüm kazandırıyor. Kumral tonlarda uygulanacak ombrede keskin bir hat oluşturmaktan kaçınmak için diplerden başlayarak ince gölgeler atılması ve uçlarda ise daha da açık tona ulaşılması gerekir. Burada renk akışına yumuşaklık kazandırmak ve keskin bir hat oluşturmamak son derece önemli. Aksi halde saça yapılan ombre doğallığını kaybediyor.

Ombre Saç Kimlere Yakışır?

Son zamanların en trend ve en naturel saç renklerinden olan ombre doğallıktan hoşlanan herkese yakışmaktadır. Ombre kimlere yakışır sorusu yerine kime nasıl ombre yakışır sorusu daha doğrudur aslında. Çünkü ombre saç modeli tene uygun renk seçildiğinde herkese yakışacak bir tercihtir.

Bu konuda önerilerimiz şöyle;

  • Sarışın ve beyaz tenli bayanlar için sarı tonları, küllü kumral ve küllü sarı tonları ideal bir seçimdir.
  • Sarı tonlarda ombre yapılacaksa diplerde sarının koyu tonları, uçlarda ise daha açık tonlar uygulanmalıdır.
  • Esmer ya da bronz tene sahip kadınlar ise kumral ombre modelleri tercih etmelidir.
  • Koyu kumraldan açığa doğru yapılan geçişler esmer tenli bayanları daha canlı ve doğal gösterecektir.
  • Güneşten bronzluk kazanan bayanlarda ise doğal sarı tonları hoş bir görünüm yaratacaktır.

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative