Ofis Saç Modelleri

Ofis Saç Modelleri

Hayatını ofis ortamında kazananlar için en önemli faktörlerden biri rahat olabilmektir. Rahat kafayla odaklanmış bir şekilde çalışmak verim için çok önemlidir. Bunun için de en önemli faktörlerden biri saç modelinizin nasıl olduğudur.

 

Kadınlar İçin Ofis Saç Modelleri

 

İş yerinizde çalışırken sizi sıkmayacak ama aynı zamandan şık görünümünüzü bozmayacak bir saç modeli seçmeniz gerekiyor. Saçı belirli bir uzunlukta olan kadınlar için  basit bir peinados önerilebilir. Sağdan ve soldan iki adet örgüyle birleştirilip kullanılması halinde hem rahatlığından hem de şık görünümünden ödün vermeyecektir. Diğer bir saç modeli de günlük hayatta da sıkça kullandığınız bir model olan topuz. Daha çok yüz hatlarını ortaya çıkaran bu model rahatlıkla yapılabilmesi nedeniyle çokça tercih ediliyor. Saçınızı ensede toplayıp birkaç küçük örgüyle desteklediğiniz takdirde çok daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız.

Ofiste hem pratik hem de kolaylıkla kullanabileceğiniz saç modellerinden bir diğeri , düz föndür. Kıyafet seçiminize göre saçınızı düz yada dalgalı fön çekerek rahatlıkla şekillendirebilirsiniz. Fön çekerek kullandığınız saçlarınızın tüylenmesini yada elektriklenmesini engellemek istiyorsanız, ufak bir waks yada bir damla argan yağı kullanabilirsiniz. Waks yada argan yağı kullanımı bukleli bir saç yapısına sahipseniz, buklelerinizin daha belirgin görünmesine düz bir saç yapısına sahipseniz, daha sakin ve daha düz bir görünüm elde etmenizi sağlar.

 

Ofiste Kullanabileceğiniz Örgü Saç Modelleri

 

Ofiste kullanmaya uygun örgü saç modelleri arasında en pratik ve en hızlı olanı hemen hemen hepimizin bildiği saçımızı üç eşit parçaya bölerek yapılan klasik örgü modelidir. Eğer çok kuru ve çabuk tüylenen bir saç yapısına sahipseniz, jöle briyantin yada argan yağından destek alarak daha pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Örgünüzün çabuk bozulmasını engellemek, ve daha düzgün bir görünüm elde etmek için örgünüzün uç kısmını bir lastik yardımıyla kapatabilirsiniz. Ayrıca gün içerisinde örgü olarak kullandığınız saçlarınızı akşam için basitçe bir topuza çevirerek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. İlgili Link:  Bakır Ombre Saç Modelleri

Ofiste yine çok kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir diğer örgü modeli ise ; balıksırtı örgüsüdür. Balıksırtı örgüsü yapmak için saçınızı istediğiniz yöne doğru ikiye ayırarak örgü işlemine başlayabilirsiniz. Saçınızın kalkan yada elektriklenen kısımları varsa yatıştırmak için küçük tokalardan yardım alabilirsiniz.

 

Erkekler İçin Ofis Saç Modelleri

 

Erkeler için de ofis ortamına uygun modeller var. Bunlardan biri fauxhawktır. Her yüz tipine uygun olan bu saç modeli kısa olması sebebiyle fazla bir bakım istemediği için ofis hayatında rahatlıkla kullanabileceğiniz saç modelleri arasında. Bundan başka uzun saç kullanan erkekler içinse man bun ya da undercut tavsiye edilebilir. Her ikisinde de saçınızı kolayca toplayıp modeli kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Gün içinde yüzünüze düşen ve sizi rahatsız eden uzun saçınızdan görünümünüze zarar vermeden kurtulmuş oluyorsunuz.   İlgili Link: Kısa Saç Modelleri

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative