Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük evleri dekore etmek sanıldığının aksine oldukça zordur. Alan dar oldukça eşyaları en verimli şekilde yerleştirmek de zorlaşacaktır. Evlerin her köşesinin verimli bir şekilde kullanılması, alan tasarrufu sağlamak açısından son derece önem taşımaktadır. Dekorasyonda aynalar ve avizelerin de önemi büyüktür.

 

Küçük olan alanları, ayna ve cam kaplamalarla büyük göstermek mümkündür. Aynaların yansıma özelliği sayesinde, oda ve salonlar son derece geniş görünebilecektir. Açık renk mobilya döşemeleri de ortamı olduğundan daha büyük gösterecektir. Yer döşemelerinde de halı seçimleri önem taşıyacaktır.

İri desenli ve çok renkli halılar alanı olduğundan daha küçük gösterebilir. Bu nedenle, küçük metrekareye sahip yaşam alanları için önerilen, düz ve daha az desenli halı döşemeleri olacaktır.

 

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

 

Mobilya seçerken yaşam alanlarının büyüklüğüne uygun olarak seçim yapmak gerekir. Dar alanlar için önerilen mobilya tasarımları içerisinde köşe koltuk takımları ilk sırada gelir. Köşe koltukların alana uygun şekilde tanzim edilmesi gerekir. Koltuk ve kanepe takımlarında daha düz ve sade tasarımlar, küçük yaşam alanları için önerilen takımlardır.

 

Koltuk takımlarında perdeler ve halıların da uyum içerisinde olması son derece önemli konular arasındadır. Küçük salonlarda ayna ile zenginleştirilmiş duvarlar hem şık hem de son derece ağır duracaktır. Mobilyalarda yan koltuk yanları son derece hantal duracaktır. Alanı darlaştırması nedeniyle puf koltuklar yerine daha sert minderlerin kullanılması önerilir.

 

Aksesuarların Önemi

 

Küçük alanları büyük gösterecek aksesuarlara yönelmek son derece önem taşır. Antrelerde boy aynaları koridoru büyük gösterir. Ayrıca çocuk odalarında iki katlı ranzalar, sürgü kapılar da dar odalar için alan yaratacak çözümler arasındadır. Mutfaklarda açılıp kapanan masalar da alanı verimli kullanmak isteyenler için önerilen hususlar arasındadır.

 

Avize seçerken de bol aksesuarlı, iri motifli aydınlatmalar yerine, daha kısa ve tavana monte aydınlatmalar tercih edilmelidir. Yerden aydınlatmalar da evleri daha büyük gösterebilecektir. Odaların küçülmesini engellemek için içeri açılan kapılar yerine sürgü kapılar önerilmektedir. Oda ve salonlarda oturma gruplarına monte edilebilen sehpalar da masa işlevi görecektir. Bu sayede orta sehpası kullanımına gerek duyulmayacaktır.  İlgili Link: Evinizin Havasını Değiştirecek Dekorasyon Fikirleri

 

Küçük evleri dekore etmek sanıldığının aksine oldukça zordur. Alan dar oldukça eşyaları en verimli şekilde yerleştirmek de zorlaşacaktır.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. […] Tekerleklerin döner şekilde olması kolaylıkla taşımamıza hareket ettirmemize yardımcı olacaktır. Tekerlekleri aralıklı olacak şekilde matkap yardımıyla yerleştirebiliriz. Tekerlek sayımız kütük boyuna göre değişebilir. Tekerleklerin kaymaması için kilitli olanlarından elde etmemiz gerekmektedir taşıdığımız yere kilitleyip kaymasını önleyebilirsiniz. İlgili Link: Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri […]

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative