Kızlık Zarı Kabusunuz Olmasın Çözümü Var

Kızlık Zarı Kabusunuz Olmasın Çözümü Var

 

Kızlık zarı tamiri, kalıcı kızlık zarı hymen tamir, bekaret tamiri, bekaret testi, gibi farklı isimlerle anılır. Latincedeki kelime anlamı “hymenoplasty’’dir. Uzun süreli ( Kalıcı) kızlık zarı onarım ameliyatları arasında en sıklıkla yapılan flep yöntemi gelmektedir. Kişinin kendi dokusu kullanılarak yapılan  bu  cerrahi girişim 30 dakika süren bir işlemdir ve genellikle Lokal anestezi ile yapılır. Hastanın talep etmesi halinde genel anestezi ile de uygulanabilmektedir. Kızlık zarı dikimi Ankara operasyonu sonrasında hastalar aynı gün içinde eve dönebilmektedir.

 

 

Kızlık Zarı Onarımı Ne Şekilde Yapılmaktadır?

 

Kızlık zarı onarımı kalıcı uzun süreli kızlık zarı onarımı ve geçici kızlık zarı onarımı olarak iki şekilde yapmaktadır. Uzun süreli kalıcı kızlık zarı onarım operasyonu yakın bir zamanda evlenmeyi düşünmeyen kişiler için yapılmaktadır. Kısa süreli geçici kızlık zarı operasyonu ise, 7-8 gün içinde evlenecek olan kişilere yapılmaktadır.

 

Flep Yöntemi ile Kızlık Zarı Onarımı Ne Şekilde Yapılmaktadır?

 

Uzun süreli olarak yapılan ve kalıcı bir yöntem olan kızlık zarı onarımlarında kişinin kendi vajina bölgesinde yer alan flep adı verilen doku parçası kullanılarak vajina girişinde yeni bir kızlık zarının yapılandırılması sağlanmaktadır.Hastanın talep etmesi haline kızlık onarımı işlemi sonrasında vajina daraltma operasyonu da yapılabilmektedir. Bazı durumlarda cinsel birleşme esnasında vajinada beklenen kanama olsa da vajinadaki bolluk akıllarda bazen soru işaretleri bırakabilmektir.

 

Çeşitli nedenlerden dolayı ameliyatlarda kullanılan cerrahi teknik olan flep yöntemi kadın doğum uzmanlarının yanı sıra genel cerrahlar, diş hekimleri, plastik cerrahlar ve diğer cerrahi branşlardaki uzman doktorlar tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca sadece cerrahi değil Lazer ile de kızlık zarı tamiri yapılmaktadır. Kızlık onarımı ile birlikte vajina daraltma operasyonu da aynı anda aynı anda yapılmaktadır. İşlem süresi yaklaşık 4 hafta kadar sürmektedir. 1 haftanın sonunda hasta kontrole çağrılır.

 

Kalıcı olan bu yöntemde orijinal kızlık zarından farksız bu doku ilk cinsel ilişki sırasında olduğu gibi kanama meydana gelmektedir. Hasta jinekoloji muayene olmadıkça ya da kendisi Partnerine söylemedikçe anlaşılmaz.

 

Kızlık Zarı Yırtılınca Kanama Ne Kadar Olur?

 

Kızlık zarı yırtılınca kanaması kişiden kişiye değişir ve genelde birkaç damla oluyor. Esnek kız yapısına sahip olan kişilerde kanama olmaz. Bu toplumda bazı sorunlara yol açsa da jinekolog muayenesinde kızlık zarının neden kanamadığı ile ilgili konu açıklık kazanacaktır.

 

Kız Kanı Ne Renktir?

 

Kızlık kanı ne renk olur kızlık zarının yapısına ve kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İlişki sırasında kızlık zarında damar çatlaması ya da aşırı yırtılma gibi bir durum olmadıkça kızlık zarının rengi açık pembeye yakın bir renktir. Bu herkeste aynı olacak diye de bir kural yoktur. Kızlık zarı yapısı kalın olan kişilerde bu renk kahverengiye dönük olabilir. Kızlık zarı dikimi Ankara  konusu ile ilgili diğer konular da sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Hepinize sağlıklı günler dileriz. İlgili Link: Labioplasti Ankara

 

Kızlık zarı tamiri, kalıcı kızlık zarı hymen tamir, bekaret tamiri, bekaret testi, gibi farklı isimlerle anılır. Latincedeki kelime anlamı “hymenoplasty’’ dir.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative