Kına Gecesi Saç Modelleri

Kına Gecesi Saç Modelleri

Kına Gecesi Saç Modelleri 2017-2018

Kına geceleri her müstakbel gelinin hayallerini süsleyen ikinci bir düğün günüdür. Genellikle kadınların kendi aralarında eğlendikleri bir gece olduğundan, ayrı bir özen ister. Saçlarsa yüzün en önemli aksesuarıdır ve akla hemen saç modeli tercihini getirir. Kına elbisesinin geleneksel kırmızı rengi ve şaşaalı Osmanlı motifleri ise saç modelinde karar kılmayı oldukça zorlar. İşte tam da bu noktada size destek olacak ve karar vermenizi kolaylaştıracağız.

Kına Gecesi Açık Saç Modelleri

Kına gecelerinin en önemli kısmı oynamaktır. İster modern, isterse geleneksel müzikleri seçin bu önemli gününüzde kimse sizin oturmanıza izin vermeyecektir. Ne kadar saç sabitleyici sprey kullanırsanız kullanın, o kadar harekete saçlarınızın dayanması zor olacaktır. Bu yüzden siz gününüzü riske atmayın ve saçlarınızı salın! Çünkü açık saçlar son yılların hatta 2017’nin en önemli trendlerinden biri haline geldi. İster küçük örgülerle saçınıza hareket katın, ister Fransız şelale örgüsüyle gününüzü romantikleştirin. Hatta isterseniz yüz tipiniz nasıl olursa olsun Hollywood tipi büyük kıvrımlı saç dalgalarıyla yüzünüze zarafet katın.

Tabi bu durumda yüz tipinize uygun saç modeli seçmek en doğrusudur. Oval yüz tipine sahip olanlara her şey yakışsa da, bizim önerimiz surat hatlarını ön plana çıkarmasıdır. Yuvarlak hatlı yüzler içinse en ideali saçlarını yanlardan salarak mümkün olduğunca ovale yaklaştırmak olacaktır. Kalp yüz tipine sahip olanlar saçlarını yapıştırmaktan kaçınmalı, daha dağınık saçlar tercih etmelidirler. Kare yüz tiplerine önerimiz gevşek dalgalarla dikkati saç uçlarına çekmek olacaktır.

Kına Gecesi Kısa Saç Modelleri

Kısa saçlar önemli günlerde saç modeli seçimini zorlaştırabilmektedir, ancak bunun için en kolay öneri saç taktırmak olacaktır. Eğer saç taktırmak istemiyorsanız da seçenekleriniz geniş. Saçlarınızı yapıştırarak geriye doğru tarayabilir ve modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yine saçlarınızı olduğu gibi salıp, biraz sabitleştirerek ya da saç takıları kullanarak modern görünümü yakalayabilirsiniz. Daha nostaljik olmak içinse çözüm basit, geniş dalgalar! Vücut tipiniz de model seçiminde önemli bir etken! Örneğin; boynunuz kısa ve omzunuz dar olduğu için, kısa saç kullanıyorsanız, hemen saçlarınızı burarak tepeden bir topuz yaptırın. Kocaman çiçeklerse ikinci bir kurtarıcınız olacaktır. Tabi karar sizin; kısa saçlarınızı düz ya da kabartarak kullanabilir ve güzelliğinizi sadelikle ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Ayrıca Özel Günler İçin Saç Modelleri konulu yazımıza da göz atarak farklı fikirler elde edebilirsiniz.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative