Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Hileleri

Makyaj güzel ve bakımlı görünmeye özen gösteren kadınların vazgeçilmezidir. Hatta çoğu kadın için göz makyajının önemi büyüktür. İnsanlar için göz en önemli odak noktası ve bir insana ilk bakışta dikkat çeken kısımdır. Bu nedenle göz makyajını doğru uygulama konusunda biraz daha özen göstermek gerekir. Özellikle küçük gözlü bayanlar için gözleri büyük gösteren makyaj hileleri çok işe yarar. Makyaj hataları ile gözlerinizi daha da küçük göstermekten sıkıldıysanız sizlere sunacağımız öneriler ile gözlerinizin daha etkileyici ve büyük bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Gözleri daha iri göstermek için dikkat edilecek kısım göz çevresi, kaşlar ve kirpiklerdir. Bu nedenle özellikle bu bölgeler için kullanacağınız malzemelerin teninizle uyumlu olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Gözleri Büyük Göstermenin Yolları

Far Seçimi

Etkileyici bakışlara sahip olmak için ilk adım far seçimidir. Gül rengi, toprak tonları ve mat renklerde seçeceğiniz farınızı göz kenarları ve kemik altına gölge şeklinde uygulayın. Ardından ışıltılı bir far ile gözlerinizin iç köşelerine hafif dokunuşlar ile yansımalar yaratın. Göz içine ten rengi ya da beyaz kalem uygulayarak gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayın.

Uzun ve Kıvrık Kirpikler

Upuzun kirpiklere sahip olmayı kim istemez ki? Gözleri büyük göstermenin yolları arasında maskaranın sırrı büyük. Kirpiklerinizi ne kadar kıvırırsanız o kadar dolgun ve uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Uzun kirpikler de gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayacaktır. Kirpiklerinizi kıvırmak için çeşitli aparatlardan destek alabilirsiniz.

Eyeliner Tarzınızı Doğru Seçin

Birçok kadının zorlandığı nokta burasıdır. Çoğu kadın için işkenceye dönüşen eyeliner (sürme) uygulaması gözleri büyük göstermenin en önemli adımıdır. Eğer gözleriniz küçükse büyük göstermek için mutlaka çekik eyeliner kullanmalısınız. Ayrıca alt kirpik diplerinize de gözünüzün dışından başlayarak yarıya kadar eyeliner sürmeniz gerekir. Eyelineri ortadan dışa doğru çekmeye ve mümkün olduğunca ince uygulamaya çalışmalısınız.

Gözleri Büyük Göstermek İçin Doğal Yöntemler

Büyük gözlere sahip olmak istiyorsanız gözlerinizi basit egzersizlerle rahatlatmalısınız. Gözlerinizi 3-4 dakika kadar sıkı sıkı kapatıp tekrar tekrar açın. Bu egzersiz ile gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gözlerinizdeki donuk ve yorgun görüntüden kurtulmak istiyorsanız düzenli uyumalısınız. Gözleri büyük gösterecek doğal yöntemler arasında uykunun önemi büyüktür. Göz sağlığı için son derece dikkat etmeniz gereken uyku düzeni aynı zamanda gözlerinizin parlak ve canlı görünmesini sağlayacak makyajda da istediğiniz görünüme ulaşmanızı sağlar.

Makyajla gözlerinizi daha büyük göstermek için ihtiyacınız olan şey uzun ve sağlıklı kirpikler. Hint yağı ile her gece kirpiklerinize bakım uygulayarak kısa sürede daha uzun ve sağlıklı kirpiklere kavuşabilirsiniz.

 

Ayrıca diğer tüm evde yapılabilecek profesyonel makyaj hileleri için ilgili yazımızı da incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative