Göz Kapağı Estetiğinde Cerrahi Süreç Nasıldır

Göz Kapağı Estetiğinde Cerrahi Süreç Nasıldır

Göz kapağı estetiği müdahalenin yapılacağı yerin uluşturulduğu sınırlı uyuşturma veya bazen gerekli durumlarda genel anestezi kullanılarak yapılır. Çoğunlukla ameliyat öncesi gerginliği azaltmak amacıyla rahatlatıcı ilaçlar verilmektedir. Bu rahatlatıcı ilaçlar sınırlı uyuşturma altında, ameliyat süresi boyunca sizin rahat olmanızı sağlayacaktır. Eğer size ameliyattan önce genel anestezi verilmişse ameliyat boyunca uyursunuz.

Çoğunlukla göz kapağı estetiği ilk olarak üst kapağa daha sonrada gözaltı kapağına uygulanır. Her iki kapağın altında olan fazlalık ve ağ kesleri alınır. Alt göz kapağı ve üst göz kapağındaki kesler, yaşlılık çizgileri, deri katlantıları gözün dış kenarına doğru azaltılarak ortadan kaldırılır. Göz kapağı estetiği esnasında cerrah öncelikli olarak deriyi sonra yağ dokusunu ve son olarak kasları ayırır. Sonra yağlar alınarak deri fazlalıkları kesilir. Kesikleri kapatmak amacıyla cerrahın kullandığı dikişlerin sayısı ve şekli cerrahın o anki kararına bağlı olarak değişiklik gösterir. İyileşmenin ilk evresine bağlı olarak dikişler solmaya başlar ve 8 ile 10 hafta içerisinde gözle görülmeyecek duruma gelmektedir. Tıbbi müdahale sonrası gözler nemli, soğuk ve gazlı bezle örtülür. Göz kapağı ameliyatı yaklaşık olarak 2-3 saat sürebilmektedir. Ameliyatın büyüklüğüne göre bu süre farklılık göstermektedir.

Göz Kapağı Estetiğinde İyileşme Süreci Nasıldır?

Genellikle ameliyat sonrası hafif ağrı ve sızlama ve kızarıklıklar görülebilmektedir. Eğer orta ve ileri seviye derecelerde bir ağrı hissediyorsanız cerrahınız bunu ilaç ile kontrol altına alabilmektedir. Genellikle ameliyat sonrası başınızı hafif yukarda tutmanız, morluklar için gözlerinizin etrafına soğuk uygulama yapmanız size önerilecektir. Cerrahınız size bir göz solüsyonu ve ameliyat sonrası 1 hafta kullanmanız için göz damlası önerecektir. Göz kapağı bölgesi ince ve hassas bir bölge olduğu için şişme ve renk değişimi görülmesi normaldir. Genellikle ameliyat sonrasında 1-2 hafta içerisinde şişlik ve renk değişikliği kaybolmaya başlayacaktır.  Ameliyat sonrası ender olarak fazla göz yaşarması ve ışığa duyarlılık görülebilmektedir. Bu şikâyetlerde genellikle kısa sürelerde ortadan kalkmaktadır. İlgili Link ; Göz Dalması Neden Olur 

Gözlerinizin etrafındaki sarkmış deri ve fazla yağ dokularının ameliyatla ortadan kaldırılması veya azaltılması size daha genç bir görünüm kazandıracak ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Tam bir iyileşme olması için fazla hareketlerden ve aşırı eğilip kalkmaktan ilk 3 haftada sakınmalısınız. Ayrıca ilk 3 hafta içerisinde gözlerinizi fazla rüzgârdan ve güneşten korumak amacıyla gözlük kullanmanız önerilecektir. Günlük eski aktivitelerinize veya işinize ne zaman dönebileceğiniz kendinizi nasıl hissettiğinize ve iyileşme sürecinize bağlıdır.

Göz kapağı estetiği müdahalenin yapılacağı yerin uyuşturulduğu sınırlı uyuşturma veya bazen gerekli durumlarda genel anestezi kullanılarak yapılır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative