Genital Bölge Beyazlatma

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge değişik nedenlerden dolayı kararma sorunu ile karşılaşmaktadır. Hem büyük hem de küçük dudaklarda görülen kararmalar genital bölge beyazlatma işlemleri ile ortadan kalkmaktadır. Yaşa ve estrojen hormonundaki değişimlere bağlı olarak esmerleşeceği gibi doğum sonrasında da genital bölgede kararmalar görünmektedir. Bunların yanı sıra polikistik over sendromu ve doğum kontrol hapları da vajinal esmerleşme sebepleri arasındadır. Herhangi bir fiziksel sorun teşkil etmeyen esmer genital bölgeyi eski beyazlığına kavuşturmak mümkündür.

Karbondioksit Lazer İle Genital Beyazlatma

Ortalama 20 – 25 dakika süren karbondioksit lazer ile yapılan genital beyazlatma işleminde bölgeye lazer ışığı uygulanmaktadır. Genital bölgede bulunan epidermis tabakasının soyularak alttan daha pembemsi ve parlak bir dokunun çıkmasını sağlayan lazer işleminin ardından peeling yani cildi soyma işlemi uygulanmaktadır. Anestezi etkili krem kullanılarak yapılan karbondioksit lazer ile genital beyazlatma işleminden yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır. Genellikle tek seans olarak yapılan genital beyazlatma işlemi bazı kişilerde birden fazla kez uygulama gerektirmektedir. Karbondioksit lazer uygulamasından 1 ay sonra etkiyi daha net bir şekilde görmek mümkündür.

Genital Beyazlatma İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer ile genital beyazlatma işleminin ardından kişiler gündelik hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir. Ancak hekimin önerdiği kremlerin düzenli bir şekilde kullanılması oldukça önemlidir.  Birkaç gün şişme, kızarma ve geçici kararma görülen genital bölge, sonrasında kendiliğinden soyularak daha canlı ve parlak bir cilt dokusuna kavuşacaktır. Yenilenen deri dokusu sayesinde genital beyazlatma işlemi başarıyla gerçekleşmiş olup cilt daha sağlıklı ve dolgun bir şekilde görünecektir.

Doğal Yöntemlerle Genital Beyazlatma

Tıbbi yöntem gerektirmeyecek kadar az oluşan genital esmerleşmeden doğal yöntemler uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Aloe vera ile genital beyazlatma: Aloe verayı ortadan ikiye keserek genital bölgeye uygulayın. Bir süre bekledikten sonra durulayın ve bu işleme günaşırı tekrarlayın.

Limon kürü ile genital beyazlatma: Bir miktar sıkılmış limon suyu ile lor peynirini karıştırarak genital bölgeye uygulayın. Kürü genital beyazlama gerçekleşene kadar belirli aralıklarla tekrarlamanız faydalı olacaktır.

Zeytinyağı ile genital beyazlatma: Birkaç damla zeytinyağı ile genital bölgeye yapacağınız 2 dakikalık masaj, bölgedeki esmerliğin zaman içinde ortadan kaybolmasını sağlayacaktır.

Lazer ile genital beyazlatma işleminin ardından kişiler gündelik hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir.

 

Elma suyu ile genital beyazlatma: Yarım elmayı rendeleyerek suyuyla genital bölgenize masaj yapın.  Taze elma suyu kullanarak yaptığınız masaj işlemini haftada iki kez uyguladığınızda farkı göreceksiniz.

Siyah üzüm ile genital beyazlatma: Güneş lekelerini geçirme özelliğine sahip olan siyah üzüm, genital bölgeye uygulandığında kararmaları kısa sürede geçirmektedir. Siyah üzüm tanesini ikiye bölerek uygulayabileceğiniz işleme haftada birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Bal ile genital beyazlatma: Bal, badem yağı ve süt tozunu karıştırarak macun kıvamına getirdiğiniz karışımı genital bölgeye uygulayın.  Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra su ile durulayın. İşleme düzenli olarak tekrarladığımız da genital esmerleşmeleri geride bırakabilirsiniz.

Kaynak; https://www.esrademiryuzer.com/

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative