Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcı Nasıl Kullanılır konulu yazımız ile aydınlatıcıyı en güzel şekilde nasıl uygulayacağınıza dair makyaj ipuçları vereceğiz.

Etkileyici Bir Görünüm İçin Aydınlatıcı Ürünler

Makyaj, güzelliğine özen gösterenlerin yüz bölgesinde uygulamış oldukları bir sanattır. Yüz bölgesine yapılan makyaj dünya genelinde birçok markanın ürettiği ürünler ile uygulanır. Firmalar, yüzün çeşitli bölgelerinde kullanılmak üzere birbirinden farklı bileşenlere sahip makyaj malzemelerini ortaya koyarlar. Kadınların en çok tercih ettiği yüzlerce makyaj arasında farklı bir yere sahip olanı da aydınlatıcı ürünlerdir. Bu ürünlerin ortaya koyduğu sihir sayesinde bayanlar kendilerini adeta elinde sihirli bir fırça bulunan ressam gibi hissederler. Özellikle göz önünde bulunan birçok ünlünün yüzündeki güzellik sırrı tabi ki de aydınlatıcı kullanmasıdır. İçerdiği bileşenler sayesinde yüz çeşitli bölgelerinde ışıltı sağlayarak doğal ve farklı bir görünüm elde edilmesini sağlar. Aydınlatıcılar, özellikle yüz hatlarının belirginleşmesinde ve vurgulanmasında önemli rol oynayan makyaj ürünleridir.

Aydınlatıcı nasıl kullanılır ve etkileri?

Makyaj için aydınlatıcı ürünler istenilen bölgelere palet ve concealer yardımı ile uygulanır. Aydınlatıcının kullandığı yerler; yüz bölgesindeki göz altı kısımları başta olmak üzere elmacık kemikleri, kaş bölgesi, çene altı, burun ve dudaklar olarak sıralanabilir. Göz bölgesine uygulanacak aydınlatıcı sayesinde gözlerin birbirlerinden ayrılarak daha belirgin bir hale gelmesini sağlanabilir. Ayrıca göz bölgesinde meydana gelen yorgunluğun ve diğer belirtilerinde ortadan kalmasını sağlayabilirsiniz.

Aydınlatıcının çok fazla kullanıldığı yerlerden biri de elmacık kemikleridir. Elmacık kemiği belirgin olan kişilerin dikkat etmesi gereken nokta ise aydınlatıcıyı uygularken fırça darbeleri iyi bir şekilde atıp doğal bir görünüm elde edilmesini sağlamalarıdır. Aksi halde yüz bölgesine elmacık kemiklerinin sonradan eklenmiş gibi görünmesi sağlanır. Aydınlatıcı, kaşların alt ve üst bölgesinin daha belirgin bir hale getirilmesi için kaş bölgesine uygulanır. Her ne kadar burun ve çene altı kısmına aydınlatıcı kullanmak riskli olsa da küçük fırça darbeleri ile abartıya kaçmadan doğal bir görünüm edasında fırça darbeleri atılabilir. Dudak bölgesinin daha dolgun görünmesi için aydınlatıcı tercih edilebilir. Aydınlatıcı kullanmak isteyen bireylerin bilmesi gereken altın kurallardan biri de makyaj yaparken kapatmak istenen bölgelere genellikle koyu renk, ön plana çıkartılmak istenen bölgeler için açık renk kullanılmalıdır. Uygulanan tüm bölgelere daha parlak bir görünüm kazandırmasının yanı sıra canlılıkta katar. İlgili Link: Evde Yapılabilecek Profesyonel Makyaj Hileleri

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative