Zayıflayan İnsanların Diyet ve Başarı Öyküsü

Zayıflayan İnsanların Diyet ve Başarı Öyküsü

Zayıflayan İnsanların Diyet ve Başarı Öyküsü

Fazla kilolardan kurtulmak, fit bir vücuda sahip olmak birçok kişinin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek isteyen çoğu kişi işe diyetle başlamaktadır. Ancak Pazartesi başlanan diyetler her nedense Salı bırakılmaktadır. Özellikle motivasyon eksikliği ve doğru kararlar alınmaması bu başarısızlıkta önemli bir detay olmaktadır. Diyete başlamadan önce bireyin kesin karar alması önemlidir. ”Bir deneyeyim bakalım” değil, ”Diyete başlıyorum, kilo vereceğim” düşüncesi net olmalıdır. Hatta zayıflama hikayeleri araştırılarak bu süreçte motive edici hikayelerden de destek alınabilir. Unutmamak gerekir ki; hayatta bir şeyleri başarabilen biri varsa siz de başarabilirsiniz. Hatta hiç kimsenin başaramadığı bir konuda ilke bile imza atabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere zayıflama konusunda ilke imza atmayı başaranların öykülerinden bahsedeceğiz.

En İyi Zayıflama Hikayeleri

97 Kilodan 57 Kiloya Düşen Gamze’nin Hikayesi

Henüz 25 yaşında üniversite mezunu karamsar ve yaşından daha fazla gösteren bir genç kızdım. Beni görenler 2-3 kez doğum yaptığımı, hatta bazıları hasta olduğumu düşünürdü. 1.60 boyunda 97 kilo olmak hayatımdaki son hayallerdendi diyebilirim. Çevremdeki meraklı bakışlar, akıl almaz tavsiyeler ve alaycı tavırlardan bıkmıştım adeta. Zayıflamaya karar vermemdeki en büyük etken ise sevdiğim adamın ”Aşkım sanki zayıflasan daha da güzel olacaksın” sözüydü. Umudumu kestiğim anda kendimi zayıflamayla ilgili başarı hikayeleri okurken buldum. Hikayeleri okudukça ”Ben de yapabilirim, başarabilirim” dedim ve oldu. 5 aylık süreçte 40 kilo vermeyi başardım. Elbette ki bu süreçte doktor kontrolünde olmayan hiçbir diyete inanmadım. Kendi kontrollerimi yaptırarak benim için önerilenlere uyum sağladım.

Şimdi ne mi yapıyorum?

57 kiloyum ve daha da zayıflamayı planlıyorum. En önemlisi de kiloluyken denemek istediğim tüm elbiseleri özgürce denemenin ve tatile çıkıp dilediğim kadar para harcamanın keyfini sürüyorum. Çünkü kilolu olduğum dönemde evden dışarı çıkmak istemiyordum. Ne geziyor, ne alışveriş yapıyor, ne de istediklerimi alabiliyordum.

İlgili Link : Dukan Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Evde Kilo Verenlerin Hikayeleri

Feyza’nın Evde Zayıflama Öyküsü

Zayıflama serüvenim çocuğumun ”Anne biraz kilo versen, benimle oyun oynayamıyorsun” dediği gün başladı. O güne dek hiç düşünmemiştim aslında kilolarımın çocuğumla ilgilenmeme engel olduğunu. Ancak oğlum bunu söylediği gün fark ettim  ki onunla oyun oynayan, onu parka götüren genelde babasıydı. Artık zayıflamalı ve oğlumla keyifli oyunlar oynayarak onu mutlu etmeliydim. Peki ama bunu evde nasıl başaracaktım.

Feyza’nın evde zayıflama hikayesi burada başlıyor;

Öncelikle bir diyetisyene başvurdum. Gerekli testler ve tahliller yapıldıktan sonra elime tutuşturulan listelerle evin yolunu tuttum. Başarmak istiyordum ve bana önerilen diyet listelerine uyum sağlamak biraz zordu. Kendi yaşam tarzımıza uygun şekle yansıtarak listelerdeki önerilen besinlerle öğünlerimi hazırlamaya başladım. Günde en az 25 dakika evde ufak egzersizler yaparak ve porsiyonlarımı da azaltarak 10 ayda 27 kilo vermeyi başardım. Diyetim devam ediyor. Ancak eşimin bana olan bakış açısı ve oğlumun ”Anne harikasın” şeklindeki yorumları beni motive etmeye yeterde artıyor.

Görüldüğü gibi iki hikayede de hedef zayıflama ve amaç başarmak. En önemli yol ise inanmak. Siz de inanç ve sabırla fazla kilolarınızdan kurtulmak için ilk adımı atabilirsiniz.

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative