Zayıf Gösterecek Kıyafet Hileleri

Zayıf Gösterecek Kıyafet Hileleri

Kıyafet seçimi özenle yapılması gereken bir meseledir. Bazen çok güzel bir kıyafet seçseniz bile sırf vücudunuza uygun olmadığı için sizi olduğunuzdan daha şişman ya da kısa gösterebilir. Bu yüzden hemen her kadının bazı basit kıyafet hilelerini bilmesi gerekiyor. İşte karşınızda sizi olduğunuzdan daha iyi gösterecek bazı kıyafet önerileridir.

 

Uzun Elbiseler

 

Eğer boyunuzu biraz daha uzun göstermek ve daha zayıf görünmek isterseniz kendinize uzun ve şık bir elbise seçebilirsiniz. Ama elbise seçerken boyunuz çok kısa ise çok uzun bir elbise işinize yaramayabilir. Hatta bu durum sizi daha kısa bile gösterebilir. Bu yüzden elbise seçiminde deneyerek ve acele etmeden karar vermek önemli.

 

Beli Vurgulayan Detaylar

 

Bir kadın giyinirken kesinlikle vücut özelliklerini göz önünde bulundurmalı. Mesela beli ince ama basenleri ve kalçasından şikâyetçi olan birisi belini öne çıkaran kıyafetler seçmeli. Beli öne çıkaran ya da vurgulayan şeyler genellikle bir kemer, ya da beli lastikli olan kıyafetlerdir. Böylece kalçalarınızın daha çok önde olmasını engellerken belinizi daha ince ve boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

 

Üst Giyim Seçiminde Önemli Konular

 

Boyu kısa ve biraz da kilolu bir kadının üst giyiminde kesinlikle biraz uzun ve bol giyinmesi daha uygundur. Ama hem uzunluk hem de genişlik konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü içinde kaybolacak kadar bol bir üst de sizi daha şişman gösterebilir. Üstelik usun bir üst seçiminde hem üst gövdenizin hem de bacaklarınızın uzunluğu dikkate alınmalı. Bu yüzden yine deneyerek seçmeniz en iyisi.

 

Alt Giyim Konusunda Püf Noktaları

 

Uzun bir süredir moda olan yüksek belli jean ve pantolonların geri gelmesi pek çok kadını mutlu etti. Yüksek belli bir pantolonla kısa bacaklı kadınlar boyunu ve bacaklarını daha uzun gösterebilir. Ama burada da dikkat edilmesi gerekenler var.

Mesela yüksek belli ve hemen ayak bileğinin üzerinde bir pantolon bazı kısa boylu kadınları daha kısa gösterirken bazılarını daha uzun gösterir. Burada önemli olan konu bacak boyu ve üst gövdenin uzunluğu arasındaki orantıdır. Buna karar verebilmek için yine deneyerek seçim yapmanız gerekiyor.

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative