Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Güneş gözlüğü yaz, kış demeksizin hem aksesuar olarak, hem de güneşin zararlı ışınlarından korunmak amacıyla kullanılan bir parçadır. Özellikle son yıllarda kapalı bayanların dahi baş örtüsünün üzerine kondurarak farklı bir tarz yarattıkları güneş gözlükleri neredeyse her sezon ilgi çekmektedir. Fakat şu da bir gerçek ki yüz şekline uygun seçilmeyen güneş gözlükleri ile tarz yaratmak bir yana komik bir duruma imza atmak dahi mümkün. Peki yüz şekline göre güneş gözlüğü nasıl seçilir? İşte sizlere güneş gözlüğü seçimi konusunda öneriler;

Kalp Yüz Şekli için Uygun Modeller

Çene yapısı dar ve alın bölgesi geniş olan kalp yüz şeklinde çenenin darlığını dengelemek amacıyla köşeli güneş gözlükleri tercih edilmelidir. Aynı zamanda alın bölgesini daha dar göstermek için çevresi süslemeli modellere de yönelebilirsiniz.

Kare Yüz Şekli İçin Uygun Modeller

Yüz şekliniz köşeli ise yuvarlak ve oval güneş gözlüğü modellerine yönelmenizi tavsiye ederiz. Kare yüz şekline sahipseniz gözlüğünüzü kalın saplı modellerden tercih edin.

Oval Yüz Şekli İçin Uygun Modeller

Çene kısmı ince ve yüz yapısı orantılı olan ovan yüz şekli için neredeyse birçok güneş gözlüğü modeli uygundur. Yuvarlak, kelebek, köşeli, oval ve çekik güneş gözlüğü modellerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. İlgili Link: İlkbahar / Yaz 2017-2018 Şapka Modası

 

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir | Alemi Kadın

Bana Hangi Gözlük Yakışır?

 

Söz konusu gözlük seçimi ise ayna karşısında geçirilecek vaktin hesabı yoktur. Çoğumuz hayatımızda en az bir kez ”Bana hangi gözlük yakışır” sorusunu sormuşuzdur. Bu sorunun en doğru cevabını yüz hattınızı tanıyarak verebilirsiniz. Öncelikle yüz şeklini bilmeli, ardından yüz şeklinize uygun güneş gözlüğü modelini tanımalısınız. Bu sayede gözlük denemeye ayıracağınız vakti daha kaliteli harcayabilirsiniz. En azından yüzünüze uygun modelleri deneyerek birkaç model arasından kolayca karar verme şansınız artar.

Bana Hangi Gözlük Yakışır diyenler için birkaç tüyo;

  • Tercih edeceğiniz çerçeve şekli yüz şekliniz ile kontrast oluşturmalıdır.
  • Seçeceğiniz çerçeve boyutları ile yüz hatlarınızın orantılı olması gerekir.
  • Güneş gözlüğünüzü seçerken göz bebeklerinizin çerçeveyi tam ortaladığından emin olun.
  • Çerçeve seçiminde göz ve saç renginizi de ön planda tutmayı unutmayın.

Sunduğumuz önerileri de dikkate alarak yüz şekliniz için en uygun güneş gözlüğü modeline karar verebilirsiniz.

 

Güneş gözlüğü yaz, kış demeksizin hem aksesuar olarak, hem de güneşin zararlı ışınlarından korunmak amacıyla kullanılan bir parçadır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative