Yorgunluğunuzun Nedeni B12 Eksikliği Olabilir

Yorgunluğunuzun Nedeni B12 Eksikliği Olabilir

Kişinin sağlığını ve vücut direncini dengede tutan kaynaklardan biri hiç şüphesiz ki; B12 vitamini olmaktadır. Gücünü gıdalardan alan B12 takviyesi, gündelik hayatta muhakkak tüketilmesi gereken takviye olmaktadır. Gündelik yaşamda gerekli ölçüde alınmayan B12 vitamini, kişiyi yorgun, bitkin ve yılgın hale getirmektedir. Özellikle kemiklerde etkili olan B12 takviyesi, kişiye güç katarak yorulma ve güçten düşme durumunu engellemektedir.

Gündelik hayatta düzenli olarak alınmayan B12 vitamini kişiyi manevi yönden aşağı çekerek, yorgunluğuna sebep olmaktadır. Her geçen gün vücut direnci biraz daha azalarak, hareket etme isteği azalmaktadır. Kaybedilen B12 eksikliği sayesinde keşide üşengeçlik başlamaktadır ve günden güne ayağa kalkma isteği yok olmaktadır. Özellikle B12 takviyesi çocuklar, yaşlılar ve bağışık sistemi dirençsiz olanlar için aşırı derecede önemli olmaktadır. Zira, B12 eksikliği sadece yorgunluk değil, birçok hastalığı da beraberinde getirmektedir.

B12 Takviyesi Hangi Gıdalarda Bulunur?

 B12 Takviyesi Yararları

B12 Takviyesi Hangi Gıdalarda Bulunur?

 

Vücudun dirençli ve hastalıklara karşı kalkan oluşmasını sağlayan B12 takviyesi, birçok gıdada bulunmaktadır. Bunların başında ise, hayvansal gıdalar gelmektedir. Böbrek, et, süt, yumurta ve sığır etinde B12 takviyesi bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, balık birçok miktarda B12 vitamini içermektedir. Özellikle çocuklar tarafından da sevilen balık, haftada en az 2 kez B12 vitamini için tüketilmelidir.

Peynir ve karaciğer gıdasında da B12 vitamini mevcuttur. Bitkisel gıda takviyesi olarak B12 almak isteyenler içinse, soya bitkisi tercih etmek yeterli olmaktadır. Bir başka çeşit olarak B12 takviyesi için, doktora veya eczaneye gidilerek, B12 takviyesi alınabilinmektedir. İçeriğinde katkı maddesi ve ilaç bulunmadığı için, alınıp kullanılmasında da hiçbir sakınca da olmamaktadır. Gıdasız olarak direkt alınan B12 takviyesi kapsül veya iğne olarak alınmaktadır. Vücuda gerekli ve yeterli B12 takviyesi sağlanması için, sürekli olarak aksatılmadan B12 içeren takviyeler kullanılmalıdır.

 B12 Takviyesi Yararları

 

B12 takviyesinin en büyük yararı vücut direncine güç sağlayarak, vücudu tembellikten arındırmasıdır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında B12’nin sağladığı yarar sayesinde vücut, fazla oranda grip ve diğer hastalıklara karşı korunmaktadır. Bunların yanı sıra, beyne oldukça faydalı olmakla birlikte, hafızayı da güçlendirmektedir. Özellikle küçük çocuklarda derslerin anlaşılmasını sağlamaktadır. Hücre oluşumuna katkı sağlamakla birlikte, sinir uçlarının gelişmesinde de kolaylık sağlamaktadır.

Damar tıkanıklığını ve olası bir kalp hastalıklarını da folik asitle birlikte alındığında B12 takviyesi engellemektedir. Yaşlanmayı önleyici yararı da bulunmaktadır. B12 takviyesi sayesinde, vücut adrenalin hormonu salgılamaktadır. Unutkanlığı önleyen B12 takviyesi, beyin sağlığını da korumaktadır. Psikolojik olarak da kişiyi olumlu etkileyerek, depresyon oluşmasını engellemektedir. Sağlık açısından yararlı olan B12 takviyesi kolesterolü de düşürmektedir. İlgili Link: Sağlıklı Gıda Saklama Kapları ve Öneriler

 

Kişinin sağlığını ve vücut direncini dengede tutan kaynaklardan biri hiç şüphesiz ki; B12 vitamini olmaktadır. Gücünü gıdalardan alan B12 takviyesi, gündelik hayatta muhakkak tüketilmesi gereken takviye olmaktadır.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. […] Covis-19 çok hızlı yayılan bir virüstür ve son derece sinsidir. Virüs ilk bulaştığı durumlarda kişilerin bu virüse yakalandıklarını anlamaları yaklaşık olarak 4- 5 günlerini alır. Bu nedenle virüsü taşıdığının farkında olmayan insanlar dışarıda bulunduğu süre boyunca sayısız insana bu virüsü bulaştırabilir. Virüse karşı koruma sağlamak ve virüsü başka insanlara bulaştırmamak için insanların evlerinde kalmaları ve dışarı çıkmamaları gerekmektedir. Bu konuda ülke genelinde yapılan çalışmalara da destek olmak amacı ile insanların üzerine düşen görevleri yerine getirmeleri gerekir. Şayet evde kalma yasağına uymayıp dışarda gezerek bu virüsün daha da yayılması halinde sağlık hizmetlerinin tedavi için yetersiz kalması söz konusu olacaktır. Salgını kısa sürede atlatmak ve büyümesini önlemek için vatandaşların kendilerini evlerinde izole etmeleri gerekmektedir. Ülkemizde şu an evde kalmanın önemini vurgulamak için 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. İlgili Link: Yorgunluğunuzun Nedeni B12 Eksikliği Olabilir […]

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative