Vücut Şekline Göre Gelinlik Seçimi

Vücut Şekline Göre Gelinlik Seçimi

Vücut Şekline Göre Gelinlik Seçimi

Düğün yaklaştıkça mükemmel gelinliği bulma telaşı da bir o kadar artıyor, sanırım siz de size en çok yakışacak gelinliği arıyorsunuz. İlk olarak bilmeniz gereken şey mükemmel gelinlik diye bilinen genel bir şey yok, mükemmel gelinlik vücut şeklinize en uygun olan gelinliktir. Bu noktada vücut şeklinize göre gelinlik seçimi büyük bir önem kazanıyor.

Genel olarak kabul görmüş 4 adet vücut tipi vardır, bunlar; elma, armut, kum saati ve dikdörtgen vücut tipleridir. Kısa bir araştırmayla kendi vücut tipinizi keşfedebilir ve kendinize en uygun olan gelinliği bulma yolunda ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

 

Elma vücut tipi

Elma vücut tipine sahip olan kadınlar birbirine yakın bel ve kalça ölçülerine sahiptirler. Eğer bu vücut tipine sahipseniz dikkat etmeniz gereken en önemli şey belinizi kamufle edebilecek gelinliklere göz gezdirmenizdir. V yaka gelinliklere bakın. V yaka bir göğüs dekoltesiyle(çok da derin olmayan) boyun bölgenizi daha güzel gösterebilirsiniz. Beliniz için korse kullanmayı tercih edebilirsiniz ve buna ek olarak bel bölgesinde kemer olan gelinlik modelleri size uygun olacaktır. Düz gelinlikler size daha çok yakışabilir, helen tipi diye bilinen uzun, düz, yırtmaçlı gelinlik modeli iyi bir tercih olacaktır.

Armut vücut tipi

Eğer kalçalarınız geniş, omuz ve bel bölgeniz daha darsa armut vücut tipine sahip olmalısınız. Bu vücut tipine sahipseniz gelinlik seçiminde en çok dikkat etmeniz gereken şeyler ince belinizi gösterecek bel modelleri, omuzunuzla kalçanız arasındaki genişlik farkını kapatacak kayık yaka modelleri ve kalçanızın genişliğini saklayacak kabarık etek ya da prenses gelinlik modelleri tercih etmek.

Kum saati vücut tipi

Omuz ve kalça oranınız aynıysa ve ince bir bele sahipseniz kum saati tipi bir vücut yapınız var. Kum saati vücut tipine sahipseniz çok şanslısınız, giydiğiniz her şeyi güzel bir şekilde taşıyabilecek bir vücuda sahipsiniz. Gelinliğinizi dilediğiniz gibi seçebilirsiniz, ama yine de diğer vücut tiplerindeki insanlara pek yakışmayan balık formundaki gelinlikler sizin için harika bir tercih olabilir.

Dikdörtgen vücut tipi

İsminden de anlaşılacağı gibi omuz hizanız ve kalça hizanız aynıysa ve ince bir bele değil de omuz ve kalçanızın genişliğine yakın bir bele sahipseniz dikdörtgen bir vücut tipiniz var. Gelinlik seçerken düz ve omuzu açık modelleri seçmeniz sizin için daha iyi olabilir. Omuzlarınızı ön plana çıkarmak için straplez gelinlik modellerini inceleyin, aynı zamanda düz, yırtmaçlı gelinlik modelleri de size oldukça yakışabilir. İlgili Link : Kabarık Gelinlik Modelleri

 

Kısa boylular nasıl gelinlik giymeli

Ülkemizde genel olarak kadınlar kısa boylu, minyon olduklarından bu soru düğün vakitleri yaklaştıkça birçok insanın kafasına takılıyor. A kesim ve V yaka gelinlikler sizi olduğunuzda biraz daha uzun gösterebilir ve üzerlerinizde güzel durabilir. Ancak kendinizi bunlarla kısıtlamanıza gerek yok, straplez bir gelinlik de üzerinizde güzel duracaktır.

Zayıflar için gelinlik modelleri

Eğer zayıfsanız gelinlik seçimi yaparken daha çok kabarık modelleri incelemenizde fayda var. Kabarık, prenses etek modelleri ve kabarık yakalar size çok yakışabilir.

Kilolu bayanları zayıf gösteren gelinlik modelleri

Kilolu bayanlar için A kesim gelinlikler daha çok tercih edilirler. Eteği bol gelinlikler yerine daha düz gelinlikler seçmeniz daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda fazla süslü, taşlı, gösterişli gelinlikler yerine daha sade, yumuşak kesimli gelinlikler de daha zayıf görünmenize yardımcı olacaktır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative