Uzun Gelinlik Modelleri

Uzun Gelinlik Modelleri

Uzun Gelinlik Modelleri

Yeni bir yuva kurmanın heyecanı ile tüm hazırlıklarına devam eden yeni çiftlerimizin evlilik heyecanında en çok zorlandıkları konuların başında gelinlik seçimi gelmektedir. Damat adayları için bu sorun gelinlik fiyatı ile alakalı olsa da heyecanlı gelinimiz için düğününde hangi modeli giyeceği konusunda karar verememesi üzerinedir. Her yıl yeni çiftlerimiz için hazırlanan gelinlik modelleri kreasyonlardaki yerlerini düğün sezonundan önce almaktadır. Tasarlanan gelinlik modelleri kumaş türüne, vücut tipine, mevsimine, yaka tipine ve kol tipine göre sınıflandırılmaktadır. Yeni tasarlanan gelinlik modelleri her yıl klasik gelinlik modelleri başta olmak üzere yeni tasarım ürünleri ile de boy göstermektedir. Son yıllarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan uzun kollu gelinlik modelleri birçok gelinlik çeşidinin içerisinde kullanılan tarzıdır. Tasarımcıların model tercihleri noktasında etkili olan unsur gelin adayların talepleridir. Uzun gelinlik modelleri sadece uzun kollu olarak değil, uzun duvak, uzun etek ve tesettürlü gelinlik modellerinde kullanılan bir çeşididir.

Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün hazırlığında bulunan gelin adaylarımızın heyecanlarını anladığımızı belirtmek isteriz. Özellikle hangi tür modelin seçilmesi noktasında çok fazla kararsız kalan genç kızlarımız için gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Gelinlik seçiminde en çok yapılan yanlışlardan biri de sadece görsel ürünlere bakarak gelinlik tercihinde bulunmaktır. Beğenilen bir model mankenin üzerinde güzel dursa da gelinlik alacak olan genç bayının üzerinde iyi durmayabilir. Gelinlik seçiminde vücut yapısı, fiyatı, modeli, tasarımı gibi hususlar kriter olmalıdır. Gelin adayları seçim yapmadan önce kendi vücut yapısına uygun gelinlik modellerini bir tarafa ayırması ve sadece bu ürünlere yoğunlaşması gerekir. Her ailenin ayırdığı bir gelinlik bütçesi vardır, bu kriteri de hiç yabana atmadan tercihlerini biraz daha daraltabilir.

Tasarım ve model konusunda ise tamamen gelinin yaşam tarzına ve zevkine uygun gelinlik modellerini tercih etmelidir. Kapalı bir giyim tarzını benimseyen bir gelin adayı düğününde de aynı tercihten yana olacağı için gelinlik modelleri kapalı tasarımlar üzerinden seçilebilir. Uzun gelinlik modelleri arasında yer alan tesettürlü gelinlik modellerinin üretiminde dantel işçiliği, sınırlı transparan görünüm, kapalı yaka kısmına eklenen motifler ile genç kızların bir hayli ilgisini çekmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Bilgi Portalı