Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal ekimi işlemine başlamadan önce ne kadar sakal ekileceği, hangi açılarda ekileceği gibi konuları belirlemek için planlama yapmak gerekmektedir. Bu konularda doktor hastanın isteği doğrultusunda kararını verdikten sonra kalemle sakal ekimi yapılacak olan bölgeler işaretlenir ve ardından bilgiler bilgisayara aktarılır. Gelişen teknolojinin ve geliştirilen bilgisayar programları sayesinde, sakal ekimi yapılacak olan kişi ekim sonrasında yüzünün nasıl olacağını ve ekim yapılacak bölümleri net bir şekilde simülasyon aracılığıyla görebilir.

 

Sakal ekimi, erkeklerin yüz bölgesinde sakalın eksikliğini hissettiği bölgelere uygulanabilir. Sakal ekiminin uygulanacağı bölge, her ne kadar erkeklerin istediği bölge doğrultusunda olsa da bu konuda en sağlıklı çözüm sakal ekimi istenilen bölgeyi doktora da danışmak ve beraber tasarlamaktır.

Genellikle, seyrek sakal ya da köselik problemi olan erkekler bu operasyonları tercih etmektedir. Bir diğer sakal ekimi yaptıranlar ise sakalı yoğun olmasına rağmen belirli bölgelerde seyreklik hisseden kişilerdir. Bu kişilerin operasyonlarında da bölgesel bazda sakal ekim işlemi gerçekleşmektedir. Sakal ekiminin miktarı kadar, sakalın ekim açısının tasarımı da çok önemlidir. Doğal bir görünüm olmalı, sakal ekim işleminin yapıldığı belli olmamalıdır.

 

Sakal Ekiminde Kullanılan Teknik

 

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde sakal kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak sakalsız alanlara, doğal sakal çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Günümüzde, sakal ekimi operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Deri kesilmesi ve ağrı yaratması gibi durumlar bu teknik ile söz konusu olmadığından, sakal ekimi konusunda herhangi bir tehlike kesinlikle söz konusu değildir.

 

Yüz Ne Zaman Normale Döner?

 

Sakal ekimi yapıldıktan hemen sonra batırılan iğnelerin etkisiyle sakal ekimi yapılan bölgede nokta kadar kırmızı kan lekeleri oluşacaktır. İlk aşamada oluşan kötü görüntü, yapılan ilk banyonun ardından gitmiş olacaktır. Ancak ekilen sakallar iyi beslendiğinden ve kökler canlılığını yitirmediğinden dolayı ekimin yapıldığı yerlerde kanlanma olacaktır ve minik kırmızılıklar oluşacaktır. Deri altında oluşan kırmızı lekeler ise bir veya iki hafta içinde ortadan kalkar ve iz kalmaz.

İkinci haftadan sonra sakal ekiminin yapıldığı bölgelerde ani dökülmeler olacaktır. Ekilen sakalların hızlı bir şekilde dökülmesinin ardından, 4 – 8 ay içerisinde dökülen bütün sakalların kökleri oluşmaya, yeniden çıkmaya başlayacak ve artık kalıcı bir şekilde sağlıklı sakal oluşumu mümkün olacaktır. İlgili Link:  Cilt Kalitesini Bozan 5 Hatalı Davranış

 

Sakal ekimi işlemine başlamadan önce ne kadar sakal ekileceği, hangi açılarda ekileceği gibi konuları belirlemek için planlama yapmak gerekmektedir.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative