Pencere Modelleri

Pencere Modelleri

Pencere, camı yapıya sabit tutturan çerçeve ile sarılan bir yapıdır. Bu yapı sayesinde ortam dış mekândan gelecek tehlikelere karşı koruma altına alır. Sıcak ve soğuğun içeri girmesine engel olur, sesin içeri dağılmasını önler ve binayı büsbütün koruma altına alır. Toplamda 3 çeşit pencere modelleri bulunmaktadır.

PVC pencere modeli, ahşap pencere modeli ve metal pencere modelleri bilinen pencere modelleri arasındadır. Her biri de farklı alanlarda tercih edilir ve hepsinin avantajı farklıdır. Birçoğu görüntü amaçlı ahşap pencere modellerini tercih ederken kimisi özellikleri iyi olduğu için PVC pencere modellerini tercih ediyor.

Metal Pencere Modelleri

Metal pencere modelleri alüminyum ve demir olmak üzere iki gruba ayrılır. Demir pencere modelleri ısıyı iletir ve sesi yalıtır. Yani içeriyi sıcak tutarken sesin içeri girmesine ve dışarı çıkmasına engel olur. Alüminyum pencere modelleri de ısıyı iletir ancak sesi yalıtmada demir kaplama kadar başarılı değildir. Bu sebepten dolayı metal pencere modellerinden demir olanlar daha çok tercih edilir.

 Ahşap Pencere Modelleri

Ahşap pencere modelleri görüntü bakımından çok hoş dursa da pek çok özelliği taşımadığından dolayı çok fazla tercih edilmez. Daha çok müstakil evlerde ve tatil beldelerinde tercih edilir.

Pencere, camı yapıya sabit tutturan çerçeve ile sarılan bir yapıdır.

 

 PVC Pencere Modelleri

PVC pencere modelleri kir tutmaz, paslanmaz ve boya bakım istemez. Kolay temizlenme özelliğine de sahip olduğu için pek çok PVC kaplama pencere modelini tercih eder.

Kaynak ; https://ortaklarcam.com

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative