Oturma Grubu Seçimi Nasıl Yapılmalı

Oturma Grubu Seçimi Nasıl Yapılmalı

Uyku saatleri dışında evde en çok vakit geçirilen yer oturma odasıdır. Burada kâh günün yorgunluğunu atmak için kâh dostlarla güzel saatler geçirmek için özen isteyen bir odadır. Bu nedenle dekorasyonu da önem taşır. Oturma dekorasyonu şık olmasının yanı sıra aynı zamanda pratik, rahat ve konforlu olmalıdır. Elbette ki oturma dekorasyonunda bir kıstas yoktur, tamamen kişinin kendi zevkleri doğrultusunda şekillenir.

 

Oturma Grubu Seçiminde Odak Noktası Belirginliği

 

Dekorasyon denildiğinde akla ilk gelen oturma grubu odanın odak noktasında yerini almalıdır. Özellikle oda büyükse bu odak nokta çerçevesinde yapılan yerleştirme görsel anlamda şıklığı yakalamada yardımcı olacaktır. Odanın şekline ve stiline göre seçilecek oturma grubu bir karakter göstergesidir.

 

Evde çocuk faktörünün olması, evin nüfusunun önemi, misafir payının dikkate alınması, dış görünüş mü rahatlık mı noktası üzerinde durulması gibi detaylar oturma grubunun oluşumunda önem taşır.

Odak nokta belirginleştikten sonra renk faktörü önem taşıyan ikinci aşamadır. Bulunduğu odanın duvar rengine uygunluğu, zeminin rengi, perdelerin rengi ile doğru orantılı olmalıdır. Bir odada rengârenk bir yaklaşım hoş durmaz. Yorucu olur, rahatsız olunur, huzursuz olunur.

 

Oturma Grubu Seçiminde Stil

 

Oturma grubu seçiminde odak nokta ve renkten sonra stil konusu da dikkate alınması gereken bir değerdir. Hangi stilden hoşlanıldığı ve bu stile olan uygunluk payının dikkate alınması gerekliliği ile seçimlerin yapılması gereklidir.

 

Odalarda televizyonun payı göz ardı edilemez. Günümüzde artık pek çok ebatta ve genelde LCD televizyon adı altında olan seçenekler mevcuttur. Televizyon da odanın merkezinde yerini almalıdır.

 

Bu aksesuar detayları ile birlikte oturma grubunun konumu da belirleyici olan faktördür. Elbette ki ağırlık oturma grubunda olacak, aksesuarlarla bu desteklenecektir. Oturma grubunun sağlamlılığı, kaliteli olması, temizlenme özelliğine sahip oluşu gibi detaylar en önemli maddelerdir.

 

Odalarda Işık Payı

 

Odanın ışıklandırılması genel atmosferi etkileyen bir durumdur. Bu nedenle gerek yemek masası üstü gerekse odanın genelini aydınlatan bir avize ile ışıklandırma payına özen gösterilmelidir. Doğru ışık seçimi sayesinde güzel bir oda yaratılır.

 

Her insan için hayallerde bir ev sahibi olmak vardır. Bu eve sahip olduktan sonra da sırada hayaldeki dekorasyon fikirlerini uygulamak kalır. Oturma grubunun seçimi de işte bu noktada en etkili kuraldır. Sağlam mobilya, kaliteli kumaş eşliğinde yapılacak her seçim hayatın her anında keyif verici olacaktır. İlgili Link: Bahçe Dekorasyon Önerileri

Uyku saatleri dışında evde en çok vakit geçirilen yer oturma odasıdır. Burada kâh günün yorgunluğunu atmak için kâh dostlarla güzel saatler geçirmek için özen isteyen bir odadır.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative