Okul Saç Modelleri

Okul Saç Modelleri

Okul Saç Modelleri

Öğrenci olanların en büyük sorunlarından birisi okula giderken hangi saç modelini yapacaklarıdır. Tabi öğrenci olunca da hem kullanışlı hem de rahat bir saç modeli aranıyor. Üniversite döneminde öğrenciler okula rahat bir saç modeliyle gidebiliyorlar. Fakat lisede öğrencilerin çoğu kurallar gereği saçlarını toplamak ya da örgü örmek zorunda kalabiliyorlar. Özellikle lise öğrencileri için at kuyruğu hem rahat ve pratik bir saç modelidir. Saç toplandıktan sokra arkada kalan kısımlar taranarak ya da maşa yardımıyla hafif şekil verilerek yapılır. Son dönemde en çok tercih edilen okul saç modellerinden birisi de Hollanda örgüsüdür. Klasik örgüden farklı olan bu sitil, örgünün dışa dönük olarak yapılmasıdır. Bu şekilde örmek, saç örgülerini daha dolgun göstermektedir. Eğer size bu saç modelleri de uzun ve yorucu geliyorsa pratik bir şekilde ev topuzu da yapabilirsiniz. Ev topuzu pratik olmasına rağmen saçlarınız gür değilse sürekli tokanızdan kaymasına sebep olacak ve sizi uğraştıracaktır.

Okul için Kolay Saç Modelleri ve Yapılışları

Saç modellerinin en zor kısmı yapılış aşamalarıdır. Öğrenciler de çoğu zaman saç modellerinin yapılışlarını bildikleri halde karıştırabilirler. Bunun için sizlere birkaç saç modeli ve yapılışlarını bahsedeceğim. İlk olarak balerin topuzuna değinmek istiyorum. Balerin topuzu kullanışlı bir modeldir ve yapılışı bir hayli kolaydır. Saçlar tepeden sıkı bir şeklide toplanarak tokanın yakın kısmına krepe yapılarak saçlar çok sıkı olmayacak şekilde çevrilir. Çevrilen saç tel tokalarla sabitlenir ve saç spreyi sıkılarak daha hacimli bir görünüm alması sağlanır. Modası hiç bitmeyecek olan saç modellerinden birisi de örgülerdir.

İçlerinden en güzel olan Fransız örgüsünün yapılışına gelince, ilk olarak saçlar güzelce taranır. Orta noktadan biraz saç alınır ve alınan saçın sağ ve sol yanından da bir tutam saç ayrılır. Ardından normal örgü yapar gibi bir sağ bir de sol taraftan saç alınarak işleme devam edilir. Enseye gelindiği zaman normal örgü şeklinde örülerek saç tokaları takılır. İşte bu kadar basit.

Okul Saç Modelleri Lise

Ergenlik döneminin en hareketli dönemlerinden biri olan lise özellikle de kızlarda beğenilme duygusunun ön planda olduğu bir dönemdir. Fakat bu dönemde lise öğrencilerinin okula derli toplu bir şekilde gitmeleri okul kurallarının bir gereğidir. Öğrenciler de bu kurallar çerçevesinde kendilerine yüz tiplerine yakışacak saçları tercih etmektedir. Bu saçlar örgü, topuz, at kuyruğu gibi modellerdir. Bu modellerin dışında yine saçları iki yandan toplayıp ortada birleştirme ya da dağınık topuz gibi modeller de tercih edilmektedir. Saçların güzel ve düzgün bir görünüme sahip olması için bütün modellerde saçların taranmış olması önemlidir ve mümkünse saçların havaya kalkmaması ve sönmemesi için saç spreyleri kullanılarak saçlar desteklenmelidir. İsteğe göre maşa kullanarak da bu modeller verilebilir.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative