Normal Doğum Korkusu Nasıl Yenilir?

Normal Doğum Korkusu Nasıl Yenilir?

Anne adayı olmak her kadının en doğal haklarından ve hayallerinden biridir. Bebek rahme düştüğü andan itibaren annelik duyguları da ortaya çıkar. Zaman zaman değişik ruh halleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Hamile olduğunuzu anladığınız andan itibaren doktorunuz ile sık sık görüşebilirsiniz. Normal doğum yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Doktorunuzun size destek olduğu hamilelik ve doğum sürecinde endişelerinizi beraber atlatabilirsiniz. En büyük sıkıntılardan biri olan normal doğum korkunuzu doktorunuz sayesinde yenebilirsiniz. Her açıdan destek size destek olacak doktor seçimi de bu süreçte oldukça önemlidir. Normal doğum sezaryen doğuma göre daha sağlıklı olduğundan normal doğumu tercih edebilirsiniz.

 

Normal Doğum Nasıl Yapılır? 

 


Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için en sağlıklı ve kolay doğum şekillerinden olan normal doğum sayesinde kısa sürede ayağa kalkabilirsiniz. Bebeğinizin büyümesi ve gelişmesi için yediğiniz yiyecek ve içecekler de önem taşımaktadır. Ağrı ve sancıların başladığı andan itibaren başlayan normal doğum süreci bebeğinize sağlıkla kavuştuğunuz anda sona erer. Özellikle son aylarda doktorunuz ile daha sık irtibata geçebilirsiniz. Hafif ve sık aralıklarla başlayan sancılarınız ile direk doğum yapacağınız hastaneye gitmelisiniz. Doktorunuzun verdiği talimatlar ile doğum süreci başlayacaktır. Bebeğin doğum kanalına girdiği an sancılarınız daha sıklaşacak ve yavaş yavaş doğum başlamış olacaktır. Bu süreçte sakin ve stresten uzak bir şekilde olmanız sağlığınız açısından yararlı olacaktır. 

 

Normal Doğum İle Sağlıklı Kalın 

 

En sağlıklı ve hızlı olan normal doğum ile hem sağlıklı hem de kısa sürede taburcu olabilirsiniz. Bebeğinizin normal doğum için uygun pozisyonda ve kiloda olması ile endişelenmeden doğumunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Doktorunuzun da sizin için uygun gördüğü normal doğum ile oldukça rahat bir doğum süreci ve sonrası geçirebilirsiniz. Diğer adı olan vajinal doğumun gerçekleşmesi için bebeğin doğum kanalına başı aşağıda şekilde gelmesi gereklidir. Ortalama 40 hafta süren gebelik daha erken de sonlanabilir. Bebeğin normal doğum olarak dünyaya gelmesi için en az 16 haftalık olması gereklidir. Ölü doğumlarda da normal doğum şeklinde dünyaya getirebilirisiniz. 

 

Normal Doğumun Avantajları Nelerdir?(h3

 


Normal doğumun faydaları saymakla bitmez. En sağlıklı doğum çeşidinden olan normal doğum ile hastanede yatış süreniz de az olacaktır. Bebeğiniz normal doğum ile vücudundaki bakterileri de dışarı atacaktır. Emzirme sürecine geçmeniz daha kısa sürecektir. Bebeğinizin ciğerlerinde biriken sıvılar dışarı atılarak temizlenir. Cerrahi kesilerden ve dikişlerden kurtulmuş olacaksınız. Kısa süre içinde ayağa kalkarak normal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Çocuğunuzda ileri yaşlarda görülme olasılığı yüksek olan obezite ve astım riskleri daha az olacaktır. Normal doğum sonucunda da ilk haftalarda ağır eşyalar kaldırmamalı, dinlenerek geçirmelisiniz. Bu zorlu süreçte aileniz ve eşiniz size destek olacak ve doğum sürecinizi başarıyla atlatacaksınız. 

 

Anne adayı olmak her kadının en doğal haklarından ve hayallerinden biridir. Bebek rahme düştüğü andan itibaren annelik duyguları da ortaya çıkar.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative