Mutlu Evlilikler Ömrü Uzatıyor Mu

Mutlu Evlilikler Ömrü Uzatıyor Mu

Yaşınız kaç olursa olsun genç görünmek, sağlıklı olmak ve uzun yıllar yaşamak mümkün mü? Ne dersiniz? Müjde! Uzmanlara göre mutlu bir evlilik ve düzenli seks ölüm riskini %27 azaltıyor. İnsanın genetik yapısının yaşam standardında büyük etken olduğu artık bir sır değil, ancak bu tek başına yeterli de değil.

 

Genetik haritamızın yanı sıra sağlıklı, kaliteli ve mutlu yaşamak, pek çok dış faktörle başa çıkabilmek, spor yapmak, olabildiğince strese bulaşmamak, doğru beslenip düzenli uyumak gibi birçok dikkat etmemiz gereken etken var. Evet, mutlu evlilikler ömrü uzatıyor ama mutlu evliliğin dolayısıyla uzun bir ömrün sırları nedir?

 

Evliliklerde En Mutlu Taraf Hangisi? Kadın Mı Yoksa Erkek Mi?

 

Öncelikle; mutlu insanlar bekar kalmıyor, mutlaka evleniyor. Yapılan  araştırmalara göre , mutluluk seviyesi yüksek kişilerin mutlaka evlendiğini ve evlendikten sonra da mutlu olarak yaşamaya devam ettiklerini gösteriyor.

Bilinenin aksine, erkekler evlilikten daha büyük bir mutluluk ve doyum elde ediyor. Evliliğin ilk beş yılında çiftler evlilikten beklentilerini karşılayabiliyor, beş yıldan sonra evlilikten beklentiler karşılanamasa da kişiler kendilerini yalnız hissetmedikleri için mutlulukları devam ediyor. Aşk evliliği yapanlar, görücü usulü ile tanışıp evlenenlere kıyasla daha mutlu oluyor ve evlilikten beklentilerini karşılayabiliyorlar.

 

Evliler Bekarlara Oranla Daha Sağlıklı…

 

Evliler ve bekarlar arasında gerçekleştirilen araştırmalarına göre; evliler, boşanmış ya da hiç evlenmemiş kişilere kıyasla daha mutlu, daha sağlıklı ve yaşam süreleri daha uzun.

 

Kişi; evliliğinden memnunsa, evliliği ihtiyaçlarını karşılayacak özellikteyse ve eşine karşı düşünceleri olumluysa mutlu ve çok daha sağlıklı olduğu biliniyor.

 

Evlilik, çiftlere psikolojik ve fizyolojik birçok avantaj sağlayarak mutlu ediyor. Birey yalnız kalmıyor, sosyal statüsünü sağlamlaştırıyor, düzenli bir cinsel yaşamı ve beslenmesi oluyor.

 

İlgili Link: Evliliklerin Bitmesine Yol Açan Etkenler

 

Yaşınız kaç olursa olsun genç görünmek, sağlıklı olmak ve uzun yıllar yaşamak mümkün mü? Ne dersiniz? Müjde! Uzmanlara göre mutlu bir evlilik ve düzenli seks ölüm riskini %27 azaltıyor.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative