Lip Balm Nedir?

Lip Balm Nedir?

Lip Balm, dudak balmı olarak da bilinir. Kullanım amacı, çatlamış ve kuru olan dudakları yumuşatmaktır. Dudaklarda oluşabilecek yeni çatlakları önlemesi ile anılır. Dudakları çevresel sorunlardan koruması sayesinde en çok tercih edilen bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Lip balmın genel amacı, vazelin ve balmumu maddeleri ile dudakta oluşan çatlakları engellemektir. Uçuk gibi sorunlarla karşılaşanlar da lip balm kullanarak uçuklardan kurtulabilir.

 

Dudakları hassas olan kişiler için doğal maddeler içeren Lip Balmlar tercih edilebilir. İçerisinde bulunan doğal koruyucular sayesinde güneş etmenlerinden koruma sağlar. Dudaklar, cildimizin diğer alanları gibi kendi nemini üretemez. Bu yüzden dışarıdan bir nem ihtiyacı duyar. Dudakların tabakası diğer cilt alanlarımıza göre oldukça incedir. Bu nedenle bakımlarının daha hassas ürünler ile yapılması gerekir.

 

Lip Balm Nasıl Kullanılır?

 

Lip Balm, iki çeşit sürümde piyasada bulunuyor bunlardan birisi ruj şeklinde olan birisi de tüp şeklinde olan. Ruj şeklinde olanın kullanımı oldukça basit. Tek yapmanız gereken kapağını açıp dudağınıza uygulamak. Tüp olanın da kullanımı basit ancak kullanırken yanında bazı maddeler de bulundurmanız gerekebilir. Tüp olanı kullanmak için bir parça pamuk almalısınız. Aldığınız pamuğun üzerine tüp şeklinde olan Lip Balm’ı dökecek ve dudağınıza uygulayacaksınız.

 

Piyasada bulunan Lip Balm’ların pek çok hoş koku çeşidi vardır. Çilekli, ya da başka meyve aromaları içerek Lip Balm’lar tercih edilebilir. Genel olarak üretim maliyeti ucuz olan bu ürünler, doğal meyveler kullanılarak tatlanır. Ancak ne olur ne olmaz diye aldığınız ürünün doğallık sertifikasının olup olmadığını kontrol edin. Özellikle cildinizde uzun süre kalacak maddelerin merdiven altı üretim olmamasına çok dikkat edin.

 

Lip Balm Kimler İçin Uygundur?

 

Lip Balm herkes için uygundur. Kullanımında her hangi bir cinsiyet ayrımı yoktur. Toplumsal olarak bu tarz ürünlerin sadece kadınlar tarafından kullanıldığı görünse de renksiz bakım ürünleri erkekler tarafından da tercih edilebilir. Lip Balm kullanımı için her hangi bir yaş sınırlaması yoktur. Cilde zararı bulunmayan bakım ürününün sadece yararı vardır. Dudakları kuruyan ve çatlayan herkes bu üründen yararlanabilir. İlgili Link: Kozmetik Ürünleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Lİp Balmlar hem yazın hem de kışın kullanılabilir. Yazın güneşe maruz kalan dudaklarımız kışın da soğuğa maruz kalır. Bu maruz kalmalardan kurtulabilmeleri ve çatlamalardan uzak kalmaları için nemlenmesi gerekir. Bu alanda devreye Lip Balmlar giriyor.

 

Lip Balm, dudak balmı olarak da bilinir. Kullanım amacı, çatlamış ve kuru olan dudakları yumuşatmaktır. Dudaklarda oluşabilecek yeni çatlakları önlemesi ile anılır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative