Lamine Diş Kaplama

Lamine Diş Kaplama

Estetik diş hekimliği alanına giren dişlerim ve diş etlerinin daha estetik bir görüntüsünü oluşturmak amacıyla tedavi ve estetik gülüş bir arada uygulanır.  Bu tedavi lamine porselen kaplamadır genellikle ön dişlere uygulanması sebebiyle estetik diş hekimliği alanına girer.  Özellikle son yıllarda diş hekimliği alanında birçok alternatif tedavi geliştirilmiştir.  Bu tedavilerin tamamında estetik görsellik ön plana çıkarılmaktadır.

 

Gülüş tasarımı

 

Estetik beklenti günümüzde kadın veya erkek herkesin olmasını istediği bir durumdur.  Estetik bir gülüş kişiye daha genç bir görüntü sağlar.  Aynı zamanda iyi bir gülüşe sahip olmak için düzgün ve estetik olarak sağlıklı dişlerle olur.  Lamine porselen kaplama halk arasında yaprak porselen veya emax lamine porselen diş denilen tedavi gülüş tasarımı ile birlikte yapıldığında çok başarılı sonuçları vardır.  Lamine tedavisinde çok ince porselenler kullanılır.  Ayrıca lamine tedavisinin diğer bir özelliği ise dişin doğal yapısını bozmadan kesme ve küçültme yapmadan kaplama yapılır.  Dolayısıyla Bu da hasta açısından bir avantaj oluşturur.  Lamine diş kaplama sararan renk değişikliği olan ayrık dişler kırık veya kanal tedavisinden dolayı renk değişikliği olan dişlere uygulanır ve çok başarılı sonuçlar elde edilir. İlgili Link;  Gülüşünüze Güvenin 

 

Lamine Tedavi Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

Özellikle ön dişlere uygulanan lamine porselen kaplama çok ince bir porselenin diş üzerine yapıştırılması ile yapılır.  Bu ince porselen ışığı geçirgenliği sayesinde doğal bir görüntü oluşturur.  Dolayısıyla doğal diş yapısına en yakın diş tedavisi lamine diş kaplamadır.  Ayrıca lamine diş tedavisinin diğer kaplamalardan farkı dişlerde kesme ve küçültme yapılmadan çok milimetrik aşındırmalarla porselen kaplamalar yapıştırılır.  Dolayısıyla lamine porselen kaplama çok kısa sürede ve tek bir seansta yapılabilir.  Kişiye özel olarak laboratuvarlarda hazırlanan porselen kaplamalar dişin üst yüzeyine yapıştırılır.  Ağız içi bakımı ve hijyene dikkat eden hastalar ömür boyu dişleri rahatlıkla kullanabilir.

 

Lamine Diş Uygulaması

 

Lamine diş kaplama yeni nesil estetik diş hekimliği alanına giren bir tedavidir.  Teknolojik üniteler kullanılarak yapılır.  Lamine porselen kaplama estetik kaygısı fazla olan hastaların tercih ettiği ve aynı zamanda diş hekimlerinin tercih ettiği bir tedavidir.

 

Lamine Diş Kaplamaların Ömrü Ne Kadardır?

 

Bütün diş tedavilerinde olduğu gibi lamine porselen kaplamaların uzun ömürlü ve dayanıklı olmasının temel koşulu ağız içi bakımına özen göstermektir.  Normal koşullarda biraz daha fazla ağız içi bakımına özen göstermek günde en az 2 kez dişleri fırçalamak,  diş ipi kullanmak ve ara yüz fırçası ile dişlerin arasını temizlemek gerekir.  Ayrıca ağız içi gargarası kullanmak da yapılan diş tedavilerinin uzun ömürlü olmasını sağlayan etkilerdendir.

 

Lamine Diş Tedavisini Dezavantajı Var Mıdır?

 

Lamine diş tedavisi daha çok estetik tercihe göre yapılır.  Bu nedenle lamine diş kaplama tedavisini estetik diş hekimi alanında tecrübeli hekimlerin yapması durumunda çok başarılı sonuçlar alınır.  Lamine kaplamanın dezavantajı yoktur.  Ancak hastanın gece diş sıkma ve diş gıcırdatma alışkanlığı olması durumunda lamine porselenlere zarar verir.  Ayrıca sert cisimleri ısırma alışkanlığı,  tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerde çok başarılı olmaz.  Kişilerin bu alışkanlıklarının olmaması veya bu alışkanlıklarını bırakmış olmaları gerekir.

Estetik diş hekimliği alanına giren dişlerim ve diş etlerinin daha estetik bir görüntüsünü oluşturmak amacıyla tedavi ve estetik gülüş bir arada uygulanır.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative