Labioplasti Ankara

Labioplasti Ankara

Kadınlar için estetik duruş son derece önemlidir. Hatta bu güzellik anlayışı herkes tarafından görülen vücut bölgelerinde değil görülmeyen kısımları için de geçerlidir. Kadınların vajinalarında meydana gelen sarkmalar estetik bakımdan kötü göründüğünden kadınlara rahatsızlık verebiliyor. Böyle durumlarda da cerrahi operasyon gerekliliği ortaya çıkıyor.

Labioplasti olarak isimlendirilen bir cerrahi müdahale ile kadınların vajinal bölgesinde bulunan iç ve dış dudak sarkmalarının önüne geçilebilmektedir. Bu tamir işlemi hem pratiktir hem de meydana gelmiş olan sarkmaların giderilmesinde son derece etkilidir. İç dudak kısımların aşırı derecede büyümesi bu dudakların tamir edilmesini gerekli hale getirmektedir. Vajina kısmında bulunan bu dudakların şeklinin bozulması ya da normalden daha büyük hale gelmesi çeşitli nedenlere dayandırılmaktadır. Ancak Labioplasti Ankara tedavi merkezlerinde kolaylıkla bu sorunlar giderilebilmektedir.

 

Labioplasti Operasyonunun Uygulanma Nedeni

 

Vajinada bulunan iç dudak kısımlar çeşitli nedenlerden dolayı bozulmaya maruz kalabiliyor. Bunlar arasında en çok karşılaşılan nedenler çoklu doğumlar, menopoz sırasında yaşanan hormonal değişimler, hızlı şekilde kilo alıp verme ve vajinal doğum esnasında kadınların yaşadığı travmalardır. Bunların dışında da sayılabilecek nedenler vardır. Hatta bu sorun hayatında hiç doğum yapmamış olan kadınlarda da görülebilmektedir. Genetik özellik olarak da iç ya da dış dudağın normalden daha büyük bir görünüm ortaya çıkardığı söylenebilir.

Nedenine olursa olsun eğer bu sarkmalar normal düzeyin çok üzerinde ise estetik açıdan hiç hoş olmayan görüntüler ortaya çıkacaktır. Bu da kadınların psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmelerine neden olacaktır. Böyle durumlarda tıbbi yöntemlere başvurmak oldukça normal sayılmaktadır. Labioplasti Ankara tedavi merkezleri uygulamaları ile bu sorundan kolayca kurtulmak mümkün olmaktadır.

İlgili Link : Rahim Sarkması

Labioplasti Kimlere Uygulanıyor?

 

Labioplasti Ankara tedavilerinden birçok kadın yararlanabilmektedir. Öncelikle vajina estetiği iç dudak kısmında bulunan sarkmalar kadınların rutin hayatını etkileyecek boyutlara kadar geldi ise mutlaka hekim kontrolüne başvurması gerekmektedir. Doğum sonrasında meydana gelen bu sarkmalar doğum yapmamış kadınlarda görüldüğünden özgüven tazelemek adına yine uzman doktordan yardım alınılabilmektedir. Labioplasti tedavileri sayesinde kadınlar hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendilerini daha da rahat hissedeceklerdir.

 

Labioplasti Nasıl Yapılıyor?

 

Labioplasti uygulaması uzman hekimler tarafından yapılması gereken operasyonlardır. Klinik ortamında gerçekleştirilen bu uygulamanın süresi 30 dakika ile 60 dakika arasında değişmektedir. Uzman hekimler önce hastayı bir değerlendirmeye alır ve uygun bulunduğunuz takdirde sizlere operasyon için gün ve saat verirler. İşlemin detayları hakkında hastayı da bilgilendirmeyin ihmal etmezler. Bununla birlikte operasyon sonrasında hastanın nasıl davranması gerektiği hakkında da detaylı bilgiler verirler. Ameliyat süresi de hastadan hastaya değişme göstermektedir. Labioplasti Ankara tedavi merkezlerinde yaptırılabilecek olan bu operasyonlarda anestezi uygulanmaktadır. Bu nedenle de uygulama esnasında hiçbir şekilde acı hissedilmemektedir.

 

Labioplasti Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Labioplasti operasyonları sonrasında genelde yan etkiler görülmüyor. Aynı zamanda kişiden kişiye değişmekle birlikte kanama görülmesi de beklenmeyen durumlar arasında yer almaktadır. Gerekli koşullar oluştuktan sonra uzman hekimler tarafından yapılan bu operasyonların sonrasında mutlaka hekim uyarıları dikkate alınmalıdır.

Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca vulva ödem sebebi ile kişilerde kızarma, ateş görülebilir. Bu konuda hekimin belirttiği şekilde soğuk kompres uygulaması yapılabilmektedir. Bölgeye uygulanan dikişler 10-15 gün arasında düşer ve bu dikişler sizleri rahatsız etmez.

Hastaya göre değişen bir diğer durumda hastaların iyileşme sürecidir. Genelde bu uygulamadan birkaç gün sonra kadınlar rutin hayatlarına geri dönebiliyorlar. Ağrısı devam edenler için hekim kontrolünde ağrı kesici kullanımına başvurulabiliyor. İyileşme süresince kadınların hijyene büyük önem vermesi gerekmektedir.

Kadınlar için estetik duruş son derece önemlidir. Hatta bu güzellik anlayışı herkes tarafından görülen vücut bölgelerinde değil görülmeyen kısımları için de geçerlidir.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. […] Kızlık kanı ne renk olur kızlık zarının yapısına ve kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İlişki sırasında kızlık zarında damar çatlaması ya da aşırı yırtılma gibi bir durum olmadıkça kızlık zarının rengi açık pembeye yakın bir renktir. Bu herkeste aynı olacak diye de bir kural yoktur. Kızlık zarı yapısı kalın olan kişilerde bu renk kahverengiye dönük olabilir. Kızlık zarı dikimi Ankara  konusu ile ilgili diğer konular da sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Hepinize sağlıklı günler dileriz. İlgili Link: Labioplasti Ankara […]

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative