Kütük Sehpa Nasıl Yapılır

Kütük Sehpa Nasıl Yapılır

Evinizde profesyonel bir şekilde yapabileceğiniz dekorasyon odanızın görümünü açısından oldukça önemlidir. Evinizin özellikle de odanızın şık ve güzel görünmesini sağlar. Farklı, değişik ve ilginç tasarım içerikleri bulunmaktadır evinin farklı, doğal, şık görünmesine, farklı bir hava katmasına olanak sağlar.

 

Ayrıca doğa harikası, size otantik görünüm sağlayacak modelleri tercih ediyorsanız ahşap modellere daha yatkınsınız demektir. Ahşabı  hem işlemlerden geçirerek kullanabileceğiniz gibi hem de hiçbir işleme gerek duymadan sadece doğal kütük olarak kullanarak farklı bir dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz. Kütükten ne gibi objeler yapılır merak ediyorsanız farklı modeller üretebilirsiniz.

 

Sehpa İçin Uygun Kütük Seçmek Önemli

 

Kütük sehpa en güzel tasarımlardandır. Bu doğal görünümlü tasarım harikasıyla odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Son zamanların en çok tercih edilen dekoratif ürünlerinden biridir. Sehpamızın yapımına başlamamız için gerekli malzemeleri hazırlamamız gerekmektedir. İlk önceliğimiz çok büyük olmayacak şekilde belirlediğimiz ölçüde bir kütük elde etmektir.

Elde edeceğimiz sehpanın uzun ömürlü olmasını istiyorsak kütüğün kaliteli olmasına özen göstermeliyiz.  En önemli ayrıntı budur. Kütük sehpa nasıl elde edilir yapmak isteyenler için sıralı bir şekilde anlatılacaktır bu sırayı takip edip aynı şekilde hareket etmeler gerekmektedir.

 

Kütük Sehpa Malzemeleri

 

 

Evinizin havasına şık bir görünüm katacak kütük sehpa modelimizin malzemeleri şu şekildedir.

 

  • Belirlediğiniz ölçülere uygun bir kütük
  • Tekerlekler ( Tekerlek sayısını tercihinize göre belirleyebilirsiniz ama en az 3 tane olmalı)
  • Matkap, vida
  • Zımpara
  • Özel ağaç verniği ve boya fırçası

 

Kütük Sehpa Nasıl Yapılır?

 

Malzemeleri elde ettikten sonra kütük sehpa yapımına geçebilirsiniz. Sehpamızı hazırlayacağımız alanın boş ve rahat olması daha rahat hareket edip düzenli çalışmamızı sağlar. Kütükten sehpa yapımı günümüzde popüler olan çok tercih edilen bir modeldir. Kütükten sehpa modelimizi evimizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

İlk olarak kütük sehpamızın nasıl olacağına, ne şekilde yapacağımıza karar vermemiz gerekiyor. Kabuklu bir kütük almışsak soyabilir veya o şekilde de kullanabilirsiniz. Hiç uğraşmak istemezseniz soyulmuş kütükte alabilirsiniz. Boyunu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz bu konuda tercih size ait olacaktır.

 

Kütüğün hangi boyda olacağına karar verdikten sonra zımparalamaya başlayalım. Kütüğün üst tarafında olan pürüzleri zımpara ile düzeltebilirsiniz. Zımparamızı zorlanmadan yapmak istiyorsanız bir tahta parçasına sararak daha kuvvetli şekilde yapabilirsiniz. Pürüzsüz bir yüzey elde ettikten sonra vernikleme işlemini yapabilirsiniz. Verniğin kurumasını beklememiz gerekiyor. Sehpamız kuruduktan sonra ayaklarını hazırlayabiliriz.

 

Tekerleklerin döner şekilde olması kolaylıkla taşımamıza hareket ettirmemize yardımcı olacaktır. Tekerlekleri aralıklı olacak şekilde matkap yardımıyla yerleştirebiliriz. Tekerlek sayımız kütük boyuna göre değişebilir. Tekerleklerin kaymaması için kilitli olanlarından elde etmemiz gerekmektedir taşıdığımız yere kilitleyip kaymasını önleyebilirsiniz. İlgili Link: Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

 

Evinizde profesyonel bir şekilde yapabileceğiniz dekorasyon odanızın görümünü açısından oldukça önemlidir.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative