Kızlık Zarı Dikimi (Himenoplasti) Uygulaması Nedir? Ne Değildir?

Kızlık Zarı Dikimi (Himenoplasti) Uygulaması Nedir? Ne Değildir?

Kızlık zarı dikimi (himenoplasti) uygulaması  kızlık zarı bozulmuş olan birinin kızlık zarının onarılması, işlemine verilen genel addır. Kızlık zarı bozulma: düşme, çarpma gibi, kaza, mastürbasyon ya da cinsel deneyim sırasında penisin vajinaya girmesiyle birlikte kızlık zarının yırtılması  durumudur. Himenoplasti uygulamaları üreme organları arasında cerrahi operasyonlar arasındadır kızlık zarı operasyonları kızlık zar dikimi ankara alanında çalışan kliniğimizde uzun süreli ve geçici operasyonlar olarak iki ayrı şekilde yapılabilmektedir.

 

 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Her Şey

 

Flep, lazer, mikro cerrahi gibi farklı türlü yöntemler kullanılarak yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi (himenoplasti) uygulaması  kızlık zarı dikimi yırtılan kızlık zarının yerine yeni bir kızlık zarı oluşturulur. Kişinin kendi vajina girişinde bulunan flep denilen dokuyla yeni bir kızlık zarının yapılandırılır. İşlem  anestezi altında yapılır. Flep yöntemi  ile yapılan kızlık zarı dikimi  işlemi sonrasında kişi ne zaman cinsel ilişkiye girerse kanama sağlanır. İşlem ortalama 30 dakika sürer. İşlem sonrası komplikasyon oluşumunu önlemek için hijyenik pet kullanılması önerilir Kişi operasyon sonrası hasta aynı gün içinde evine dönebilir. Tabi burada hastaya düşen önemli görevlerde vardır. Hasta ilk bir kaç gün  istirahat etmeli zorlayıcı hareketlerden kaçınmalıdır. Ayrıca, bağırsak düzenine dikkat edilmeli sıvı gıdalar tüketilmelidir. 1 hafta  kadar bir enfeksiyon ya da komplikasyona karşı hasta hijyene dikkat etmeli ve bu süreçte enfeksiyon kapmaması için, pet kullanmalıdır. Operasyonundan 1 hafta sonra hasta  doktor tarafından kontrole çağrılır. 1 ayın sonunda ise cinsel ilişkiye girebilir hale gelmektedir.

 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Her Şey

 

Cinsel ilişkiden en fazla bir hafta öncesi yapılan geçici kızlık zarı dikimi operasyonunda özel bir iplik kullanılarak vajina girişini daraltacak kanamayı sağlayacak bir dikiş atılır. Operasyonu sonrası kişi hastaneden aynı gün evine dönebilmektedir. Geçici kızlık zarı dikimi işleminde özel iplikler kullanılarak yırtılmış olan kızlık zarının içindeki vajina duvarları birbirine yaklaştıracak şekilde dikilerek vajina daraltılır. İlişki sırasında beklenen kanamanın gerçekleşmesi sağlanır. Geçici kızlık zarı dikimi ilişkiden en geç bir hafta yapılması gerekmektedir. Daha öncesinde yapılması önerilmez. Kızlık zarı dikimi (himenoplasti) uygulaması sonrası hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ağrı vs. oluşması halinde doktorun vermiş olduğu ağrı kesici ilaçların kullanılması önerilmektedir. Kızlık zarı uygulamaları uzman doktorlar tarafından yapılması halinde komplikasyon oluşma riskleri çok azdır. Operasyon sonrası kişinin kendisi söylemedikçe daha önceden kızlık zarı dikimi ankara ilinde kliniğimizde yapılan uygulamalar ile kızlık zarı onarımı yaptırdığı anlaşılmaz. Aynı şekilde gebelik takibi ve doğum esnasında da anlaşılmaz. İlgili Link ; Labioplasti Ankara

 

Flep, lazer, mikro cerrahi gibi farklı türlü yöntemler kullanılarak yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi (himenoplasti) uygulaması kızlık zarı dikimi yırtılan kızlık zarının yerine yeni bir kızlık zarı oluşturulur.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative