Kısa Boylu Kadınlar İçin Kıyafet Giyim Önerileri

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kıyafet Giyim Önerileri

Kısa Boylu Kadınlar İçin Kıyafet Giyimi oldukça önemlidir. Kısa boylu olmanın bazı dezavantajları vardır elbette. Alacağınız az kilolar sizi çok daha kilolu gösterebilir, ayaklarınız da boyunuzla orantılı olduğu için ayağınıza uygun ayakkabı bulma konusunda problem yaşayabilir, gereğinden fazla zayıflarsanız yaşınızı çok küçük gösterebilir, topuklu ayakkabı sizin için çoğu zaman bir lüx değil ihtiyaç halindedir, ancak bunların yanında yaşınızı kolay kolay tahmin edemezler ki her zaman olduğunuzdan daha küçük yaş gösterirsiniz. Sizlere Alemi Kadın olarak boyunuzu uzun gösterecek ipuçlarını veriyoruz…

 

Bacak Boyunuzu Uzun Gösterin

Giymeniz gerekenler boyunuzu uzun göstermelidir. Bunun içinse bacak boyunu uzun gösterecek boyuna çizgili kumaşlar giyin. Dikey çizgili dar pantolonlar fark yaratacaktır.

Kısa Pantolonları Tercih Etmeyin

Ayakkabının üzerinde biten pantolonlar, kapri tarzı kıyafetler, diz altında biten elbiseler görünümü parçalayarak sizi kısa gösterecektir. Pantolonlarda ayakkabının üzerini kapatan uzunlukta olan modelleri tercih edin.

Şapka Kullanın

Şapka takmak sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. İlkbahar / Yaz 2017-2018 Şapka Modası’na göz atabilirsiniz.

Kemerleriniz İnce Olsun

Kısa boylu kadınlar için kemerler tehlikeli olabilir. Bir elbise veya bluzde kemer kullanmak vücudunuzu ikiye böler ve daha uzun bir siluet yaratma çabalarını engelleyebilir. Genel bir kural olarak, daha orantılı oldukları için daha ince kemerlere sadık kalın.

Tek Renk Ya da Zıt Renk Giyin

Zıt renkleri bir arada kullanmakta boy faktörünü gizleyen önemli bir ipucudur. Tepeden tırnağa tek renk kıyafet giyinmenizde sizi uzun gösterecektir. Eğer çok fazla renk içeren bir kıyafet tercihiniz olursa tıknaz bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Teninize Uygun Topuklu Ayakkabı Giyin

Aslında kısa boylu kadınlar için en benimsenmiş moda ipucu yüksek topuklu ayakkabı giymektir. Ne kadar uzun olursa olsun sizi olduğunuzdan uzun göstereceği için topuklu ayakkabılar dolabınızda yerini almalıdır. Tercihinizi ten renginize uyan ayakkabılardan yana kullanın.

Kıyafetleriniz Koyu Renkli Olsun

Siyah zayıf gösterir sözü boşuna değildir. Kilolu görünmek sizi daha kısa gösterecektir. Bir bütün olarak koyu renkli kıyafetler giymek uzun bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Dar Kıyafetler Seçin

Çok bol ve hacimli kıyafetler görünümünüzü şişireceği için sizi kısa gösterecektir. Bunun yerine dar kıyafetler ile daha uzun görünebilirsiniz.

Yüksek Belli Kıyafetlerle İle Yükselin

Uzun bir görünüm vermek için giyiminizde orantılamayı iyi ayarlamanız gerekir. Yüksek bel pantolon, yüksek bel şort, yüksek bel etek size bakanlarda göz yanılsamasına sebep olur ve olduğunuzdan daha uzun görünürsünüz. Aynı zamanda yüksek belli kıyafetler bacakları da olduğundan uzun göstererek size bir puan daha kazandırır.

Uzun Elbiseler de Giyebilirsiniz

Uzun etekler ve uzun elbiseler çoğu kısa boylu kadın için sorundur. Geniş ve pilili etekler içinde kaybolabilirsiniz ancak şık sütun tarzı elbise ve etekler giymek sizi kısa göstermez.

Doğru Pantolonu Seçin

Geniş pantolonlardan mümkün olduğunca uzak durun. Dar kesim ve dar paça pantolonlar sizi daha uzun gösterecektir.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymeli

Kısa boylu kadınların nasıl ayakkabı giymesinden ziyade nasıl ayakkabı giymemesi konusunda uyarılarda bulunduk. Bunun için verdiğimiz bilgilere göz atmanız kâfidir.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Bot Giymeli

Kısa boylu kadınların bot seçimleri de kıyafetleriyle uyumlu olmalıdır. Botu tamamlayan koyu renkte bir kombin yapmaları daha akılcı olanıdır.

Bileği Kaplayan Kayışlı Ayakkabılar Kullanmayın

Ayak bileğinizi kaplayan kayışlı ayakkabılar bacaklarınızı olduğundan daha kalın göstereceğinden ve  aynı zamanda bacaklarınızın da kısa görünmesine sebep olacağından bunları kullanmayın.

Kıyafetlerinizi Tadilattan Kaçırmayın

Kıyafetlerinizi boyunuzu uzun gösterecek şekilde tadilat yaptırmaktan çekinmeyin. Paça boyunda ya da kol uzunluğunda yapılacak ufak tadilatlar uzun görünmenizde etkili fark yaratabilir.

Küçük Çantalar Kullanın

Boyunuza göre giyinirken aksesuarları göz ardı etmeyin. Doğru aksesuarların genel görünüm üzerinde büyük bir etkisi vardır. Kısa boylu kadınlar daha küçük çanta modelleri tercih etmelidir, çünkü çok büyük çantalar sizi daha da kısa boylu gösterebilir.  Çanta ve cüzdan modelleri için tıklayınız.

Desen Seçiminizi Doğru Yapın

Geniş desen ve baskılardan uzak durmalısınız. Bunların aksine yukardan aşağıya ya da aşağıdan yukarıya doğru basamaklı desenler ya da çizgili kıyafetler seçin.

Babet Tercihinizi Doğru Yapın

Eğer topuklu ayakkabı giyemiyorsanız, babet seçiminizi sivri burunlu olanlardan yana kullanın. Yuvarlak burunlu ayakkabılardan uzak durun.

Yaka Tercihlerinizi Gözden Geçirin

V yaka ve U yaka bluzlar kullanın. Bu hem sizi uzun boylu gösterecek hem de görünümünüze artı puan katacaktır.

Kısa Boylu Kadınlarda Bacaklar

Bacak boyunuz çok kısa değilse mini etek ve elbiseler de giyebilirsiniz. Ancak bacak boyunuz kısa ise bu seçimler sizin için güvenli olmayabilir. Burada önemli detay doğru bir ayakkabı ile bacak boyunuzu uzun göstermektir.

Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Bu yazımızın devamında kısa boylu tesettürlü kadınların nasıl giyinmesi konusunda bir makale hazırlayacağız, ancak kısa boylu tesettürlü bayanlar da bu önerilerimizi kendi giyim tarzlarına uygun olarak revize edebilirler.

Zayıf ve Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Yine söz konusu önerilerimiz etkili olacaktır ancak birkaç detayı daha ekleyeceğimiz yeni yazımız da yakında hazır olacaktır.

Kısa Boylular İçin Saç Modelleri

Bu konuda belirgin bir saç modeli söylemek doğru olmaz, ancak çok uzun saçların belinize dağılması sizi olduğundan daha kısa gösterecektir. 2017-2018 Gelin Başı Modelleri‘ne bakarak bir fikir elde edebilirsiniz.

Kısa Boylu ve Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Verdiğimiz önerilerin birçoğu kısa boylu ve kilolu bayanların nasıl giyinmeleri ile alakalı ipuçlarını kapsamaktadır.

Kısa Boylu Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Bu tip kadınlar vücut ölçülerine göre giyim tercihlerinde bulunmalıdırlar. Geniş kalçalı kadınlar için uygulanan moda ipuçlarına bakmanız yeterli olacaktır.

Kısa Boylu Kadınlar için Kıyafet İpuçları

Kısa boylu kadınlar için gerekli olan kıyafet ipuçlarını sizlerle ziyadesiyle paylaştık. Bundan böyle yapacağınız alışverişlerde ve kıyafet kombinasyonlarında önerilerimize dikkat ettiğiniz sürece giyiminizde fark yaratacağınıza eminiz.

Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Yaptığımız önerileri baştan sona okumanız minyon kadınların nasıl giyinmesi konusunda sizi hatırı sayılır bilgi sahibi yapacaktır.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Çekici Olurlar

Kimi kadınlar ise kısa boylu kadınlar daha çekici nasıl olurlar diye sormaktadırlar. Bu konuda ise vücut tipine göre nasıl giyinmelisiniz hakkında yazacağımız makalemize göz atınız.

Kalın Kollu Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Kalın kollu kadınlar nasıl giyinmeli hakkındaki makalemize göz atarak kalın kolları gizlemek için yapılacaklar, kalın kollu kadınların giymemesi gerekenler hakkında ve bu konu da çok daha ayrıntılı ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative