Katmanlı Saç Modelleri

Katmanlı Saç Modelleri

Saç modelleri arasında bir sürü farklı havalı görünüm elde etmek isteyen kadınlar için sunabileceğimiz katmanlı saç modellerini sizler için derledik. Katmanlı olarak yapılan saç kesimleri farklı bir tarz ve görünüm elde etmek isteyen kadınlara özgü bir özelliktir. Saça esnek bir yapı vererek hacim kazanmasını sağlar. Kadınlar katmanlı saç modelleri ile havalı ve şık bir görünüm elde ederler.

İşte katmanlı yapılabilecek bazı saç önerilerimizden birkaçı sizler için sitemizde.

Çok Katmanlı Kesim: Saçları ile şık görünmek isteyen kadınlar için yapılan bu saç modeli yüzün yapısını çerçeveleyerek hacim kazandırıyor ve saçların zarif görünmesine yardımcı oluyor.

Yüzü Çerçeveleyen Katmanlı Kesim: Hacim kazandırma amaçlı yapılan bu saç kesimi yüz hatlarını belirginleştirerek çene hizasındaki katları ile oldukça dikkat çekiyor.

Uzun Tüy Katmanları: Düz ve doğal dalgalı saçlarda uygulanan saç modeli U kesimi ile mükemmel bir hale bürünüyor ve kadınlarda hareketli ve farklı bir görüntü kazanmayı amaçlıyor.

Hafif Katmanlı Uzun Saçlar: Saçlarındaki uzunluğun kaybolmasını istemeyen kadınlar için yapılan bu katmanlı kesimler doğal ve değişik bir görünüm için ideal bir örnektir.

Uzun Katmanlı Ombreli Saçlar: İnce telli ve ombreli saçlarda yapılan bu saç kesim modeli saçlarına uzun katman isteyen kadınlar için tasarlanmış olup saçlarının daha güzel ve hacim dolu görünmesini sağlar.

Düz Saçlar İçin Katmanlı Kesim: Düz saçlı kadınların sıklıkla tercih ettiği kesimlerden bir tanesi olan bu model ile saçınıza istediğiniz görünümü sağlayabilirsiniz.

Süper Uzun Saç Katmanları: Oldukça uzun saçları olan kadınlar için uygulanan bu kesim modern bir görüntü amacı ile saça uygulanır.

Klasik Katmanlar: Saçlarına romantik bir görünüm vermek isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bu model buklelerin belirginleşmesini sağlayarak saçın doğal görünümünü kaybetmesini azaltıyor. İlgili Link: Kızıl Saç Modelleri

Orta Boy Saçlarda Uzun Katlar

Orta boy saç şekillendirme de en çok zorlanılan uzunluktur. Bunun en pratik en etkili çözümü hacmi arttırıcı, hareketleri etkileyici katlara başvurmaktır. Köprücük kemiğini baz alarak katlara başlanmalıdır. Şekil vermek için uygulanan birkaç tüyo işinize yarayabilir. Saçı şekillendirmede havluyla kurutmaya, deniz tuzu spreyi uygulayarak ters olarak fönlemek etkili ve kolay olacaktır. Saça dalga ve boyut katmakta işleri kolaylaştıracaktır.

Uzun Düz Saçlarda Katlar

Katmanlı Saç Modelleri

Uzun saçların güzelliği tartışmaya açık bile değildir. Bunu bir level daha yukarıya taşıyacak işlem katlar olacaktır. Uzun olan saçlar hele ki düz ise yüzü tamamen kapatma, gölge de bırakma eğilimde olabilir. Bunu katlarla yüz çerçevesini hareketlendirme de kullanabilirsiniz. Katar yüzünüzü daha da ferahlatıp uzunluğundan da ödün vermemenizi sağlayacaktır.

Uzun Katlarla Kıvırcık Saçlar

Katmanlı Kıvırcık Saç Modelleri

Saçlarınız kıvırcık ve uzunsa, kabarmasını engelleyecek katlar doğallık ve hacim yaratacaktır. Uçlardan birkaç parmak yukarıdan başlayarak ince şekilde kesilen modeller saçı ince gösterse de katların havası hacmi ile kolay şekillenecektir.

Uzun Katlı Saçlar

Katmanlı Uzun Saç Modelleri

Uzun saçların yalnızca uç kısımlarını birkaç cm arayla keserek havalı bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Burada net çizgilerin oluşmaması, dalgalı hali daha da hacimli ve güçlü göstermek amaçlanır. Yüz şeklinize göre yüz etrafına biraz daha vurgu verilebilir. Çene çizgisini de mutlaka final belirleyin üste çıkması ahengi bozabilir.

Uzun Saçlar Kısa Katlar

Katmanlı kısa katlar Saç Modelleri

Uzun saçların hacimli ve dolgun bir dokuya sahip olması için kulak kısmından aşağıya süzülen katlar etkili olacaktır. Kat kesimlerinde eğer çok kalın saç tellerine sahip değilseniz incelme yaşamamaya özen gösterin. Şekil verirken de hacim artırıcı şampuanları kullanın. Vurguyu artıran katları kaldırıp boyut kazandıracaktır.

Uzun Saçlar Uzun Katlar

Katmanlı Saçlar

Saçlarını uzun kullanmaktan vazgeçmeyen kadınlar için ideal çözüm uçlara verilen ince katlardır. Boydan gitmeyen saça yeni bir canlılık katacaktır. Saçların boyu zarar görmeden hareket ve hacim kazanmış olacaktır.

Uzun Saçlı Katları Patlatma

Katmanlı Saç Model Seçimleri

Günümüzün en özel trendlerinden saçı patlatma çok yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Stilinize yenilemek için saçınızda uzun katları kullanabilirsiniz. Saç uçlarına verilen hareket yüzünüzün çevresinde de göz alıcı bir hacmi ve vurguyu getirir.

V Kesimli Katlar

Katmanlı Saç Modelleri

V kesim adı üstünde saça V şeklinde bir görünüm vermektedir. Uzunluk vurgusu kaybetmeden verilen katlarla saç uçları hareketlendirilip hacim katılır. Şekil vermek için gevşek bukleler önerebiliriz. Saçınızın tasarımının vurgusunu tamamen ortaya çıkarır.

Yanlardan Katlı Saçlar

Katmanlı Saç Seçenekleri

2000 yıllarında trend olan bu modeli günümüze uyarlayabiliriz. Saçlarınızın yandan bir patlatmayla hareket ve hacmini artırabilir. Havalı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kuaförünüzden ince katlarla yana doğru kesim yapmasını isteyin, yüzünüzün çerçevesini yumuşatacaktır. İlgili Link: Kırmızı Makyajın İncelikleri?

Saç modelleri arasında bir sürü farklı havalı görünüm elde etmek isteyen kadınlar için sunabileceğimiz katmanlı saç modellerini sizler için derledik.

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative