Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma nedir? Kaş kaldırma germe işlemi, kişiye daha genç ve zinde  bir görünüm kazandırmak için kaşlarınızı kaldırmak, gözlerinize daha anlamlı ve derin bakışlar kazandırmak veya düşük sarkmış kaş görünümünü düzeltmek amacı ile yapılan işlemlerin tümüdür. Kaş kaldırma ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki ayrı teknikle gerçekleştirilebilir. Yaşlanma ile cildin elastikiyetini kaybeder ve ortaya çıkan bu sarkık görüntü özellikle yüz bölgesinde oluşturduğu sarkık görüntü çok daha fazla dikkat çeker.

 

Yüzde daha genç ve zinde bir ifade vermek meydana getirilen kaş kaldırma ameliyatı  yüz ifadesinde olumlu değişime neden olan  ameliyatları arasında yer alıyor. Yaşlanma ile beraber meydana gelen kaşlı derinin sarkması göz kapağının üzerinde sarkma ve bollaşmaya neden  sorunları ortadan kaldırmak İçin meydana gelen bu operasyon kaş kaldırma estetiği olarak adlandırılıyor. Kaş kaldırma estetiği ameliyatlarında kişinin durumuna bağlı olarak cerrah tarafınca tercih edilecek teknikler değişir.

 

Endoskopik kaş kaldırma

 

Genel olarak hasta için son derece hızlı ve kolay bir iyileştirme süreci sunabilen yöntemlerden biri olan endoskopik kaş kaldırma olarak adlandırılan yöntemde; saçlı deriden kaşların yukarı doğru olarak kaldırılması sağlanıyor. Bu da hastaya doğal, kalkık bir kaş görünümü kazandırılıyor. Alın bölgesine asla kesi uygulanmayan dikiş atmadan gerçekleştirilen  bu yöntem de aynı zamanda hemen asla asla kanamaya yol açmıyor. Lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen kaş kaldırma ameliyatı hastanın  psikolojik olarak rahatsızlık  duyması niteliğinde ve kendi talep etmesi halinde genel anestezi ile de yapılabiliyor.

 

 

Diğer Yöntemleri

 

 

Kaş kaldırma operasyonu ile beraber göz kapağı estetiği benzer şekilde değişik  uygulamaları da gerçekleştirilebilir. Yüz bölgesine uygulanan bütün, estetik operasyonlarda kaş kaldırma operasyonunun kombine edilebilmektedir. Ancak göz kapağı estetiği benzer biçimde değişik yerlere müdahale edilmesi Cardio zamanda yüz bölgesine yapılacak olan dolgu uygulaması ile yine kaş kaldırma esnasında da bu işlem gerçekleştirilir.

 

İyileşme SüreçleriKaş kaldırma operasyonu sonrasında hastanede istirahat  gerekmiyor. Hastanın kendini iyi hissetmesi halinde aynı gün taburcu edilebiliyor. Bu operasyonda cilde kesi uygulanmadığı için son derece rahat bir iyileşme süreci yaşanmaktadır. Operasyon sonrasında ilk bir kaç gün  morluk ve ödemin daha oluşması için soğuk kompres uygulanmaktadır soğuk kompres uygulamanız yeterli yeterli .  Ameliyat sonrasında  3 gün boyunca saçlarınızı yıkaması tavsiye edilmez. 3 gün  sonra saçlarınızı fazla bastırmadan  yıkayabilirsiniz. Kaş kaldırma operasyonundan sonra saçlı deriye atılan dikiş ameliyattan 1 hafta sonra alınır. Dikişlerin alınması ile birlikte hasta kendini tamamen iyileşmiş olur.  Çünkü bu süre sonrasında şikâyetlerinin hepsi bunlar ortadan kalkmış olur.  Ağrı kesici deva kullanımı ile bu durum kontrol altına alınabiliyor.

 

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemler

 

 

Botoks (botox) ile kaş kaldırma yönteminde, alın ortalarında botoks, uygulaması kasları gevşetirken yan alın kasları, kaşları yukarı doğru çeker.  Kalıcılığı, botoksun etki süresi kadardır. Bu süreç kişinin cilt yapısına bağlı olarak 6- ile 8 ay sürebilmektedir.

 

İple kaş asma (kaldırma)

 

Bu yöntemde deri dibine yerleştirilen bazı ipler ile kaşlar yukarı doğru çekilir. Bu iplerin kalıcı yada emilebilen özellikte olanları mevcuttur. Bu metot, günümüzde cerrah tarafınca tercih edilir. Kısa zaman içinde kaşlar eski görünümüne dönmesi, ip cisim reaksiyonları asimetri ihtimallerinden dolayı bu yöntem eski  güncelliğini kaybetmiştir.

 

Ameliyatlı Yöntemler


Göz Kapağından Kaş Kaldırma

 

 

Göz kapağından kaş kaldırma yöntemi daha az oranda kaş kaldırmaya ihtiyaç olan, üst göz kapağı estetiği hastalarının tedavisinde uygulanmaktadır. Burada üst göz kapağı bir kesi yardımı ile açılır kaş, istenen pozisyona getirilir. Göz kapağından kaş kaldırma yönteminin sonuçları uzun süre ve kalıcıdır.

 

Fogli Tekniği

 

 

Bumetot günümüzdeki en gelişmiş kaş asma tekniğidir. Saçın içinden küçük bir kesi ile kaşlar, gerekli pozisyona dokuların kendi gücü ile sabitlenmesi sağlanır. İple asma teknikleri gibi ekstra bir işlem gerektirilmez. Aynı anda kazayağı kırışıklıklar da aynı anda kombina olarak tedavi edilebilir. Sonuçları uzun süre kalıcıdır.

 

Endoskopik Kaş kaldırma

 

 

Endoskopik kaş kaldırma yönteminde de kaş bölgesi derin dokulardan kamera yardımı ile kapalı olarak serbestlendirilir. Bu teknik daha çok alın germe ya da   kaş arasındaki kırışıklıklarına kalıcı çözüm bulunması için önerilen ve sonuçları oldukça etkili olan bir yöntemdir. Cerrahi müdahale uygun adaylar genellikle tıbbi komplikasyonu bulunmayan, fiziksel ve ruhsal  sağlığı yerinde olan sigara kullanmayan kişilerdir.  Sonuçlar uzun süreli ve  kalıcıdır.

 

Kaş Kaldırma İşleminizin Planlaması

 

 

Kaş kaldırma Ankara İşlemi öncesi doktorunuz ile görüşerek hedeflerinizi ve uygulanacak yöntemin sonuçlarını konuşabilirsiniz.  Yüz bölgesi 3 boyutlu olarak taranacak ameliyat sonucuna tr yakın manzara görüntüyü, işlem öncesinde gerçekleşecek olan muayene  sırasında görebilme şansına sahipsiniz. Beklediğiniz sonuçlarla alâkalı daha araştırma yapmanız ve doktorunuza görüş belirtebilmeniz sonuçlar açısından faydalı olacaktır.

 

İyileşme Süresi

 


Önde gelen ameliyatsız yöntemlerden biri olan  botoks uygulaması sonrası iyileşme, birkaç saat içinde gerçekleşmektedir.

 

 

Ameliyatlı yöntemlerde ilk birkaç gün sonunda yüzünüzdeki şişliklerin kaybolması, ardından normal 3-5 gün içinde normal rutininize dönebilirsiniz. Endoskopik yöntemde bu 7 günü bulabilir.  Boyutunuzun işlemin tipine bağlı olmak üzere, doktorunuz toparlanma halindeine ilişkin bilgilerde sizinle paylaşacaktır. Bu süre sonrası bir süre spor vb. Aktivitelere ara vermeniz gerekir.

 

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatı


Bu işlemin fiyatı boyut uygulanacak tekniğe bakılırsa değişmektedir. Kaş Kaldırma tekniklerden tıbben sizin için uygun olanlardan birini seçmeniz için, iyileştirme süreleri, kalıcılık beklentisi benzer biçimde kriterleri göz önüne alabilirsiniz.  Diğer yandan Kaş kaldırma Ankara uygulamaları  için ücretlendirme Cardio road iş ücreti seçeceğiniz ameliyat yöntemi ile geçerli olacak formda uygulanmaktadır.

İlgili Link: Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir

 

Kaş kaldırma nedir? Kaş kaldırma germe işlemi, kişiye daha genç ve zinde bir görünüm kazandırmak için kaşlarınızı kaldırmak, gözlerinize daha anlamlı ve derin bakışlar kazandırmak veya düşük sarkmış kaş görünümünü düzeltmek amacı ile yapılan işlemlerin tümüdür.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative