Kaş Jeli Nasıl Kullanılır

Kaş Jeli Nasıl Kullanılır

Kaşlar yüz için oldukça önemli bir noktada konumlanmıştır. Bu yüzden kaşların şekli ve dolgunluk oranı ifade açısından oldukça önemlidir. Kaşı şekillendirmek ve şekillenen kaşın sabit kalmasını sağlamak için kullanılan bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden biri de kaş jelidir. Kaş jelleri, doğal bir şekilde belirginleştirmektedir. İnce ve seyrek kaşlara sahip kimseler tarafından kolaylıkla kullanılabilir.

Kaş jelleri, sıvı veya jel formda olabilmektedirler. Bu ürün kaşlara tutunarak, şekillendirme yapılmasını sağlayabilmektedir. Gün boyu kalıcı olan kaş jellerinin şeffaf veya renkli olanları da bulunmaktadır. Kullanıcılar sahip olmak istedikleri kaş şekline göre şeffaf veya renkli olan kaş jellerinden faydalanabilirler. Kaş jelleri güzellik, kozmetikle ilgili satış yapılan yerlerde rahatlıkla bulunabilmektedir.

 

 

Kaş Jeli

 

Kaş jelleri yahut diğer bir ismiyle kaş sabitleme jelleri, kaşın gün boyu şeklini korumasını sağlar. Şeffaf kaş jelleri kalın ve doğal görünüm vermek için kullanılır. Kalın kaşlı kadınların kaşları için renkli kaş jeli kullanmaları pek tavsiye edilmez. Çünkü renkli kaş jelleri kalın olan kaşları daha da belirgin yapacaktır. Bu durumda kaşlar kötü veya olduğundan daha da kalın görünebilmektedir.

 

Bu sebeple şeffaf kaş jeli daha çok kalın kaşlı kadınlar için üretilmiştir. Kalın kaşlı kadınların yanı sıra doğal görünüm elde etmeyi seven kadınlar da şeffaf kaş jellerinden faydalanabilmektedirler. Önce kaşlar, kaş rengine uygun bir kalemle doldurulup varsa boşluklu bölgeler yok edilir. Daha sonra şeffaf kaş jeli sürülerek kaşın görüntüsü sabitlenir.

 

Renkli Kaş Jelleri

 

Renkli kaş jelleri de, en az şeffaf kaş jelleri kadar ilgi görmektedirler. Kaş jelleri çeşitli kaş renklerine göre ayrılmaktadır. Açık tenli ve sarışın kimselerin kullanılabileceği renkler genelde en açık renkli kaş jelleridir.

 

Açık renkli kaşların doldurulması için genelde küllü sarı ve küllü kumral gibi renkler tercih edilir. Sıcak alt tonlu kaş ürünlerinin kullanılması kaşlarda kızıl bir görüntü yaratacaktır. Kaş rengi kahverengiye yakın olan kadınlar için ise kahverengi kaş jelleri üretilmektedir. Kahverengi kaş jelleri, daha koyu tenli kadınlar tarafından tercih edilebilmektedir.

 

Koyu Kaş Jelleri

 

Daha çok esmer tenli kadınların kullandıkları jellerdir. Bu jeller siyah saç ve koyu renk kaş ile uyumlu olabilmektedir. Esmerler için üretilen koyu renk kaş jelleri, güzel bir göz makyajıyla oldukça uyum sağlamaktadır.

Kaşa şekil verirken öncelikle kaşın alt ve üst çizgileri kaş fırçasıyla çizilir. Kaşın içi kaş farıyla doldurulur ve kaş jeli uygulanır. Böylece doğal görünümlü kaşlar elde edilmiş olur. İlgili Link: Kaş Kaldırma

 

Kaşlar yüz için oldukça önemli bir noktada konumlanmıştır. Bu yüzden kaşların şekli ve dolgunluk oranı ifade açısından oldukça önemlidir.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative