Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir

Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir

Kaşlar, hiç şüphesiz ki yüzün önemli parçalarından biridir. Kaşlar, kişinin ifadesini belirler. Kaşlarla ilgili bir çok işlem yapılabilmektedir. Bu işlemler kullanıcının talep ettiği şekilde kaşın şekillendirilmesiyle ilgilidir.

Bu işlemlerden günümüzde en çok tercih edileni, kalıcı kaş şekillendirme işlemidir. Kalıcı kaş şekillendirme işlemi, bu işlemi yaptıran kimseyi sürekli kaşın boyanması gibi zaman ayırılması gereken bir işten kurtaracaktır. Bu sebeple kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmelidir.

 

Kaşın şekli ve doğal durması önemlidir. Özellikle makyajsızken kaşın şeklinin ve renginin kötü olması yüzün tamamını etkilemektedir. Ayrıca kaş şekli ve renginin kötü olması kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir. Çünkü incecik kaşlar artık geçmişte kaldı. Günümüzde doğal kaşların korunması esas alınarak bir çok işlem gerçekleştirilmektedir.

Kalıcı Kaş Şekillendirme

Kaş Lifting

Microblading

Kalıcı Kaş Şekillendirme

 

Kalıcı kaş şekillendirme içerisinde bir çok işlemi barındırır. Kaş lifting yani kaş laminasyonu, microblading, kalıcı kaş makyajı gibi işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler tamamen kullanıcının nasıl bir kaş yapısına sahip olmak istediğiyle ilgilidir.

Kaş lifting yani kaş laminasyonu, kaşın yukarı doğru taranmış gibi görünmesiyle ilgili bir işlemdir. Bu işlemi yaptıran kimseler 6 ila 8 hafta arasında kullanabilmektedirler. Burada amaç kaş telleri az olan kimselerin kaşları yukarı doğru taranıp sabitlenerek dolgun bir kaş görünümü elde etmektir.

Yanlış uygulanan kaş işlemleri sonucu kaşın uzaması durabilir. Bu durumda kaş küsebilmektedir. Bununla beraber kaş lifting uygulanırsa, kişi hem kaşlarına daha fazla zarar vermemiş olur hem de kaş tekrar zarar gören bir işlemden geçmediği için uzamasını sürdüre bilir.

 

Kaş Lifting

 

Esasında kaş lifting fikri, kirpiklerin kıvrık ve yüksek görünmesi için yapılan kirpik lifting işleminden ilham alınarak ortaya çıkmış bir işlem çeşididir. Bu işlemi yaptıran kadınlar, iki ay boyunca kaş makyajı için ayrıyeten zaman kaybetmezler. Yüzün daha canlı ve daha doğal gözükmesi sağlanır. Kaş lifting işlemi ile yukarı doğru taranarak sabitlenmektedir.

Fakat bu noktada kaş lifting yaptıracak kişiler, işlemi yaptırdıkları güzellik merkezi, kuaför gibi yerlerin profesyonel olmasına özen göstermelidirler. Kaşın yukarı doğru taranıp sabitlenme işleminde kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bu yüzden kullanılan maddelerin profesyonel şekilde işlenmesi gerekmektedir. Yoksa kaşlar, zarar görebilir.

 

Microblading

 

Microblading, yani bilinen adıyla kaş kontürü işlemi de kalıcı şekilde kaşın şekillendirilmesini sağlamaktadır. Microblading, dövme yönetimiyle kaşlara yapılan işlemdir. Bir nevi kalıcı makyaj da sayılmaktadır. Microblading işleminde, öncelikle yüz şekline uygun kaş çizimi yapılmaktadır. Bu işlem kaşın alt çizgisi ve kaş üstü çizginin belirlenmesiyle başlar.

 

Sonrasında belirlenen bu çizim üzerine, kıl tekniği ile kalıcı dövme uygulaması yapılır. Genelde seyrek ve ince telli kaş yapısına sahip kadınlar tarafından tercih edilir. Microblading yada kaş kontürü, işlemi yaptıran kimsenin kaş makyajı yapmasına gerek bırakmamaktadır. Sağladığı kolaylıkla çok tercih edilen bir yöntem olmuştur.

 

Kaşlar, hiç şüphesiz ki yüzün önemli parçalarından biridir. Kaşlar, kişinin ifadesini belirler. Kaşlarla ilgili bir çok işlem yapılabilmektedir. Bu işlemler kullanıcının talep ettiği şekilde kaşın şekillendirilmesiyle ilgilidir.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative