İstanbul’un Ev Kirasında En Pahalı İlçeleri

İstanbul’un Ev Kirasında En Pahalı İlçeleri

Dünyanın metropoliten şehirlerinden biri olan İstanbul, sosyal yaşam ve ev kiraları bakımından pahalı şehirlerarasında bulunuyor. Hayat pahalılığının son derece yüksek olduğu İstanbul’da bazı semtler diğer semtlere göre biraz daha pahalı olarak kabul ediliyor. Daha iyi yaşam şartlarına sahip olabilmek ve rahat yaşam sürebilmek için sürekli olarak ev kiralarının uygun olduğu yerleri araştıran insanlar bu evlerin bulunduğu semt koşullarını da araştırmak durumunda kalıyorlar. İstanbul’da son yapılan çalışmalar neticesinde elde edilen verilere göre en ucuz olan semtler arasında Sultanbeyli, Sultangazi, Esenyurt ve Sancaktepe yer alıyor. Ancak bununla birlikte yüksek kiralarla da ün salan birçok ilçe bulunuyor. İstanbul Evden Eve Nakliyat firması kapsamında ev taşıma işlemlerinin yapıldığı ve kiraların da yüksek olduğu şehirler ise Beşiktaş, Beyoğlu ve Sarıyer ilçeleri olarak belirlendi.

 

Kiralık Konut Arayışında Yaşanan Sorunlar

 

Kiralık konut arayışında olan ve ev taşıma hizmeti alacak olan kişilerin yaşadıkları sorunlar oldukça geniş bir çerçeveden ele alınabilir. Öncelikle ev taşıma sürecinde kişilerin ev bulması en önemli aşamayı oluşturuyor. İyi ve yaşanabilir bir ev bulmak için seçtiğiniz semt büyük bir önem taşıyor. Eğer semtiniz iyi ise yaşam koşulları da iyi olacaktır. Ancak buna ters olarak bu kadar iyi olan semtlerde ev kiraları da oldukça yüksek olacaktır.

 

Ev Kiralarının Yüksek Olduğu İlçeler    

 

Taşınma sırasında yaşabilecek sorunlar arasında iyi bir taşıma şirketi bulmak da yer alıyor. Sektörde çok fazla taşıma firması olduğu için insanlar ne tür bir firma ile çalışmaları gerektiğine karar veremiyorlar. Bu süreçte kararlarınızı etkileyecek olan önemli kriterler bulunuyor. Ev kiralarının yüksek olduğu ilçeler arasında bulunan Beşiktaş ve Sarıyer kira bedellerinin metrekare olarak belirlendiği ilçeler arasında bulunuyor. Beşiktaş ilçesinde bir evin kirası metrekare olarak 25 tl olarak hesaplanıyor bu da İstanbul ve ilçelerindeki en yüksek kira bedellerini ortaya çıkarıyor. Bu rakam diğer ilçelerde biraz daha düşük olarak hesaplanabiliyor.

İlgili Link: Evinizi Huzurla Taşımak İsterseniz Bunlara Dikkat Edin

 

Kira Bedellerinin Yüksek Olmasını Belirleyen Faktörler

 

Kaynarca nakliyat firmaları tarafından sürekli ev taşıma hizmetinin verildiği İstanbul’un semtlerinde kira bedelleri ilçeden ilçeye değişim gösteriyor. Kira bedellerinin farklılık göstermesinin nedeni ise ilçelerin konumundan ve sosyal yaşam olanaklarından kaynaklanıyor. İstanbul merkez ilçeler, iş olanaklarının daha fazla olduğu ilçeler, daha şehirleşmiş ve yerleşik yapıda olan yerler daha yüksek kira maliyeti olan ilçeler oluyor. Özellikle de eğlence mekânlarının yoğun olduğu ya da ulaşım sorunlarının olmadığı ilçeler de bu kiralar oldukça yüksek hesaplanıyor.

 

Dünyanın metropoliten şehirlerinden biri olan İstanbul, sosyal yaşam ve ev kiraları bakımından pahalı şehirlerarasında bulunuyor.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative