İş Stresi ve Yorgunluk Cinsel Hayatı Erkekte Etkiler Mi?

İş Stresi ve Yorgunluk Cinsel Hayatı Erkekte Etkiler Mi?

Cinsellik erkekler ile kadınların bedensel olarak birleşmeleri ve duygusal anlamda da kendilerinin rahatlamalarına yardımcı olan bir eylemdir. Ancak bazı nedenlerden ötürü hem erkeklerin hem de kadınların cinselliğe olan yönelimlerinin azaldığını söylemek mümkün. Peki, iş stresi ve yorgunluk cinsel hayatı erkekte etkiler mi? Bu soruya cevap verecek olursak iş stresi ve yorgunluğun erkeklerin cinsel hayatlarını oldukça olumsuz etkilediğini söyleyebiliriz. Özellikle yaşanan stres erkeklerin erken boşalma problemi yaşamlarına neden olurken, yorgunluğa bağlı olarak da erkeklerin cinsel isteksizlik duyduklarını söylemek mümkün.

 

Erkeklerin İş Stresi ile Mücadele Etmeyi Öğrenmeleri Gerekiyor 

 

Erkeklerin büyük bir bölümü maalesef iş stresi ile mücadele ediyor. İş stresi bireylerin sadece çalışma ortamlarını değil sosyal hayatını ve cinsel hayatını da olumsuz etkileyen bir durumdur. Özellikle erkeklerin cinsel hayatlarında olumsuz etkiye sahip bu durum cinsellikten uzaklaşmalarına ve erken boşalma problemi ile baş etmelerine neden olur. Bu noktada erkeklerin bir şekilde iş stresine karşı çözüm bulmaları gerekiyor. Bu çözüm iş yerinde bulunan yakın arkadaşlarla görev paylaşımı yapmak ya da çalışma ortamının değiştirilmesi olabilir. Ek olarak erkeklerin bir şekilde iş stresi ile mücadele etmek adına alternatif yöntemler geliştirmeleri de gerekiyor. Görev dağılımı, çalışma ortamının değiştirilmesi vb. gibi yöntemler sayesinde erkeklerin cinsel hayatlarının daha düzenli bir hale girmesi bekleniyor.

 

Yorgunluk ve Erkeklerin Cinsel Yaşamına Etkisi 

 

Yorgunluk erkeklerin mücadele etmek zorunda oldukları ve cinsel yaşam üzerinde olumsuz etkiye sahip olan bir diğer neden olarak karşımıza çıkıyor. Yorgun olan erkeklerin cinsellikten oldukça uzaklaştıkları ve eşleri ile ilgilenmekten kaçındıklarını söylemek mümkün. Özellikle yorgunluğa bağlı olarak cinsellikten uzaklaşan erkeklerin eşlerine büyük görevler düşüyor. Yorgunluk ile mücadele eden erkeklere eşler masaj yaparak günün yorgunluğunu bir nebze olsun eşlerinin atmasını sağlayabilir. Vücudun dinlenmesi ve gevşemesine bağlı olarak erkeklerin cinsel isteksizliklerinin masaj ardından artması beklenir. Yorgunluk her ne kadar erkeklerin cinsel hayatını olumsuz etkilese de eşlerin farklı kıyafetler giymesi, saç modellerini değiştirmelerine bağlı olarak da yorgunluklarını unutup cinsel ilişkiyi arzulamalarını sağlayabilir.    

 

Erkekler Eve İş Getirmemeli 

 

İş stresi ve yorgunlukla mücadele eden erkeklerin yaptıkları en büyük hatalardan birisi de iş yerinde halletmeleri gereken işleri eve getirmeleridir. Erkekler gün boyunca stres altında kaldıkları ve yoruldukları bir günün ardından işlerini kesinlikle evlerine getirmemeli. Çünkü bu durum erkeklerin stresini daha fazla artıracağı ve cinsellikten tamamen uzaklaşmalarına neden olacaktır.

 

Bol Bol Eşinizle ve Ailenizle Vakit Geçirin 

 

İş stresi ve yorgunlukla mücadele eden erkeklerin eşlerini ve çocuklarını ihmal ettikleri biliniyor. Ancak aile ortamında bireylerin yaşadıkları sorunları, stresi ve yorgunluğu atlatmaları hiç şüphesiz ki daha kolaydır. Siz de bu sorunlarla baş etmek ve cinsel hayatınızı bu sorunların daha az etkilemesini istiyorsanız eşinize olabildiğince yakın davranın. Tüm sorunlarla birlikte mücadele etmek varken yaşadığınız sorunlar karşısında kesinlikle tek başınıza mücadele etmeye çalışmayın. Yaşadığınız sorunları eşiniz ile paylaşarak hem sorunları onunda bilmesini sağlarsınız hem de birlikte yaşadığınız sorunların üstesinden gelmek için yeni yol haritası çizebilirsiniz.  

 

Cinsellik erkekler ile kadınların bedensel olarak birleşmeleri ve duygusal anlamda da kendilerinin rahatlamalarına yardımcı olan bir eylemdir.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative