İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar yolu enfeksiyonu günümüzde çok fazla meydana gelen bir sağlık sorunu olmaktadır. Özellikle kadınlarda erkeklerden daha çok görünüyor. İdrar yolların da meydana gelen enfeksiyonlar kendini birçok belirti ile gösteriyor.  Bu belirtiler başında ise sık sık idrar yapma ve idrar esnasında yanma gibi sorunlar çıkıyor. Bunlara ek olarak karnının altında baskı hissi, bel ve pelvik üzerinde ağrı, kanlı idrar ve mide bulantısı gibi sıralanabilir.

Özellikle hamile kişilerde ve çocuklarda düşük bağışıklık nedeniyle idrar yolu enfeksiyonu sık sık karşılaşılan bir durumdur. İdrar yolu enfeksiyonu gibi durumları bulunan ve şüphelenen kişilerin mutlaka doktoruna başvurması gerekmektedir. Eğer geç kalınır ise böbrek yetmezliği ve diyabet gibi durumlar meydana gelmektedir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi

İdrar yolu enfeksiyonu mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Tedavisi için doktorlar genellikle testler yaparak duruma bakar. Ardından ise antibiyotik tedavisi uygulanır. Ancak hamile ve çocuklarda antibiyotik tehlikeli olduğu için başka tedavi yöntemleri uygulanır.

Bununla birlikte bol bol su içilmesi ve bazı bitkisel yöntemlerin de idrar yolu enfeksiyonuna oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

İdrar yolu enfeksiyonu bakterilerin yol açtığı bir hastalıktır. Bu hastalığa genelde bağırsak bakterileri neden olmaktadır. Bu bakterilerin yol açtığı bu hastalık eğer tedavi edilmezse ciddi sorunlara hatta böbrek yetmezliğinin sonucunda böbrek kayıplarına kadar büyük olumsuzluklara yol açabilir. Bundan dolayı ihmal edilmemelidir. İlgili Link; Vajinal Akıntıya Karşı Alınabilecek Önlemler

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative