Gülüşünüze Güvenin

Gülüşünüze Güvenin

Güzel bir gülüşe sahip olmak zor değil. Gelişen teknolojik gelişmeler diş hekimliği alanında pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Bursa Diş Hekimleri arasında yer alan Uzm. Dr. M. Taha Yaşar , bir günde bile değişiklikler yapmanın ve daha sağlıklı bir diş görünümüne sahip olmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Estetik diş hekimliğinde pembe, beyaz estetik denilen diş ve diş eti görünümü, DSD (dijital gülüş dizaynı) yaparak, çoğu vakada aynı gün içinde daha beyaz, daha simetrik, daha düzgün hale getirilebiliyor.

Ön dişlerde olan çürüme, klinik ve diş aralıkları sert doku lazerleri ile temizlenip yeni nesil bonding sistemleri ile tek seansta mükemmel görünüme getirilebilir. Yine bir saat içinde ofis bleaching ile dişler bembeyaz olabilir.

Estetik diş hekimliği çağ atladı. Çürükler lazerlerle temizleniyor, diş etleri acısız kesilip düzeltiliyor. Bir günde full seramik kaplama, lamina yapılabiliyor. Aynı gün içinde dişler çekilip implantlar yerleştirilip üzerine diş takılabiliyor. Gülüşünüze güvenmek için zamanlama ve planlamayı doktorunuza bırakın.

 

Estetik Diş Nasıl Görünmeli?

Planlama Doğru Yapılmalı

Estetik Diş Nasıl Görünmeli?

Gülüş estetiğinde diş etleri üst dudak seviyesinde pembe ve portakal kabuğu görünümünde olmalıdır. Pembe estetikte dişler beyaz, kontürleri düzgün ve simetrik görünmelidir. Gülümsediğinizde kötü görüntüyü yaratan etkenler, diş etlerinin çok görünmesi, sağlıksız olması, pigmentasyon bozukluğu denilen koyu renkleşmelerdir. Beyaz estetikte ise dişlerdeki çürümelerdir. Renk bozuklukları, çapraşıklıklar ve aralıklar gülüş estetiğini bozar. Yeni nesil lazerler ile aynı gün içinde diş etleri gülme hattına göre düzeltilip, mor olan diş eti bölgeleri pembe renge dönüştürülebilir. Lazerlerle yapılan bu işlemde genelde ağrı olmaz.

Planlama Doğru Yapılmalı

Gülüşümüzü bozan en tehlikeli durum diş eksikliğidir. Dişsiz kalmak istemeyen kişilerin gerek tek diş, gerekse tüm dişlerini çektirdikleri gün Fast and Fix, Immediant Loading gibi tekniklerle hem implantlan, hem de sabit kaplama dişleri yapılabilir. Bunun için önce gerekli planlamalar yapılmalıdır. Dijital çalışmalar için fotoğraflar çekilir. Panoramik ve tomografik röntgenler ile 3D görüntüler üzerinde implantlan ve üzerlerine yapılacak dişlerin simülasyonu yapılır. İşlemler önce dijital ortamda yapılarak operasyonun sorunsuz olması planlanır. Dijital dönüşüme başladığımız bu çağda cad-cam sistemleri ile diş kesimi yapılan gün porselen kaplamalar hazırlanıp takılabilir. İlgili Link ; Diş Çürüğü Nedir, Nasıl Oluşur

Güzel bir gülüşe sahip olmak zor değil. Gelişen teknolojik gelişmeler diş hekimliği alanında pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative