Göz Rengini Değiştirme

Göz Rengini Değiştirme

Kulağa ne kadar da enteresan geliyor değil mi? Gözlerimizin sahip olduğu bir renk var ve biz o rengi değiştirmek istiyoruz, tabi ki pek çok kişinin hayalidir. Şimdi gelelim asıl soruya; göz rengini kalıcı olarak değiştirebilir miyiz? Elbette değiştiririz ancak hemen sevinmemek gerekir çünkü bu konuda bilinmesi gereken önemli konular var. Göz rengi 2 farklı yöntem ile kalıcı olarak değiştirilir; bunlardan birincisi lazer uygulaması, ikincisi ise göz içine yapay iris takılması ile gerçekleşir.

 

 

Lazer Uygulaması ile Göz Rengini Değiştirme

 

Göze asıl rengini veren iris dokusuna lazer yerleştirerek koyu bir göz rengi örneğin kahverengi ya sa siyah göz rengi maçı ya da yeşil göz rengine çevrilebiliyor. Lazer öncelikle gözümüzde ne kadar renk pigmenti olduğunu belirliyor ki bu pigmentler kahverengi bölümde bulunuyor. Eğer gözümüzde çok sayıda pigment varsa gözlerimiz koyu kahverengi ya da siyah olur. Yani yeşil ya da mavi gözlere sahip olan bireyler aslında genetik olarak eksik pigmentlere sahip olduğu için bu renklere sahipler o yüzden koyu renkli gözlere sahip olduğunuz için üzülmeyin.

 

Gözde var olan pigment sayısı orta düzeyde ise gözlerimiz ela ya da açık kahverengi, gözümüzde hiç pigment yoksa mavi ya da yeşil olur. Lazer de tam olarak gözlerimizin iris bölümündeki ren pigmentini toz hale getirerek temizliyor. Durum böyle olunca gözlerimiz otomatik olarak maviye döner. Ancak lazer ile göz rengini değiştirmenin birtakım riskleri bulunuyor. En büyük riski de lazer gözün zamanla basınç yapmasını ve dolayısıyla göz tansiyonu gibi riskli hastalıklara yakalanmamıza yol açıyor. Eğer erken fark edilmez ve müdahale edilmezse hastanın kör olması kaçınılmaz son.

İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği

Yapay İris ile Göz Rengini Değiştirme

 

Yapay iris tam olarak şudur; gözün iris bölümüne yerleştirilen incecik jelâtin şeklinde zar. Bu zar göz bebeğinin kenarından milimetrik bir açıklık bırakılarak yerleştirilir. Yapay iris ile göz tansiyonu ya da glokom gibi riskli hastalıklar çok nadir olarak görülür ancak yok denemez az da olsa risk var. Günümüzde yaklaşık 1200 tane yapay iris modeli bulunuyor ve teknoloji hızlı devam ediyor. Yani uzun lafın kısası lazer ile göz rengini değiştirmeye göre yapay iris yöntemi daha mantıklı ki ilerleyen dönemlerde yapay iris yöntemi daha da gelişecek. Tabii son karar yine hastaya bırakılmış.

 

Doktor ile Görüşmek en Mantıklısı

 

Gözlerinizin rengini beğenmiyorsanız, lens takarak çakma gözlü olmaktan bıktıysanız kalıcı yöntemler ile gözlerinizin rengini istediğiniz renge çevirebilirsiniz. Tabi bazı riskleri de göze almanız gerekiyor fakat panik yapmanıza gerek yok çünkü doktor muayenesinde kafanıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Sizin için en iyi yöntem doktor ile yapacağınız muayenede belli olacaktır ve enine boyuna düşündükten sonra göz rengi değiştirme operasyonunu uygulayabilirsiniz.

 

Kulağa ne kadar da enteresan geliyor değil mi? Gözlerimizin sahip olduğu bir renk var ve biz o rengi değiştirmek istiyoruz, tabi ki pek çok kişinin hayalidir.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative