Gömük Dişler Hayatınızın Kabusu Olmasın

Gömük Dişler Hayatınızın Kabusu Olmasın

Sürme zamanı geldiğinde ağız içinde boşluk bulamayarak diş etinin içinde gömülü kalmış dişler haricinde, olağandışı pozisyonlarda ve bölgelerde süren dişlere diş eklemi, çene eklemi, ortognatik cerrahi, gibi cerrahi operasyon gerektirebilir. Ağız diş ve çene cerrahisi nedir? Gömülü diş çekimi, çene ve ağız bölgesindeki dokusal hastalıkları, yumuşak ve sert dokuların onarılması işlemidir. Yüz ve çene kırıklıkları, damak ve dudak yarıkları, çene ve ağız bölgesinin uygulamalarını kapsar.

Bezen cerrahi ve ortognatik tedaviyle dişin sağlıklı şekilde sürmesi sağlanabilir.

 

Gömük Dişler Çekilmeli mi?

Gömük dişler her zaman çekilmesi gerekmez. Bezen cerrahi ve ortognatik tedaviyle dişin sağlıklı şekilde sürmesi sağlanabilir. Gömülü dişler çekilmezse ne olur? Kişiye reaksiyon veren durumlarda çekilmediğinde kişide ağrı, şişlik, ateş gibi gömülü diş belirtileri olabilir.

 

Gömülü Dişler Çekilmezse Ne Olur?

Diş etinin içinde gömülü kalmış dişler diş etlerinde ağrı, şişme, ağız kokusuna neden olur. Tedavi edilmemesi halinde dişteki ana destek dokularına zarar verir. Diş eti duyarlık ve kanamaları ilerleyen zamanlarda diş kaybına neden olur.

 

Yeni Nesil Çene Cerrahisi Uygulamaları Nelerdir? Nasıl Yaplılır?

Bursa Diş Hekimi alanında hizmet veren Bursa Diş Klinikleri hastalara uygun ağrısız ve acısız diş tedavileri uygulamaktadır. Diş hekimliğindeki değişen teknolojik gelişmeler yakından takip edilerek diş doktorlarına Entegre edilmektedir. Yeni nesil çene cerrahisinde İmplant tedavisi, Diş protezleri, Estetik diş hekimliği, Çocuk Diş hekimliği, Ortodontik tedaviler, Çene cerrahisi, Diş beyazlatma tedavileri, Kanal tedavisi –endotonti gibi ağız ve çene cerrahisi ağırlıktaki tedaviler uygulanmaktadır. İlgili Link ; Lamine Diş Kaplama

Kaynak; https://dentbalat.com/

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative