Alemi Kadın | Moda ve Kadın Bloğu
Genital Bölge Kararmasının Nedenleri Nelerdir
Sosyal Medyada Paylaş
2 Aralık 2019
Alemi Kadın

Genital Bölge Kararmasının Nedenleri Nelerdir

Kadınların her acıdan güzel görünmeleri kendilerini iyi hissetmeleri acısından oldukça önemlidir. Kadınlar acısından sağlıklı bir cinsel ilişki, kadının genital açıdan iyi hissetmesiyle doğru orantılıdır. Bedensel güzellik vücudun görünen görünmeyen bütünü ile ilgilidir. Bu nedenle genital bölgede meydana gelen kusurların estetik acıdan düzeltilmesi kadının doğal güzellik anlayışı içerisinde değerlendirilmelidir. Bu yüzden kadınlar günümüzde sıklıkla genital estetik operasyonları yaptırmakta ve bu konu hakkında gittikçe bilin kazanmaktadır. Genital bölge kararması veya vajinal kararma olarak da bilinen sorun hakkında sıklıkla cerrahi müdahale yapılmaktadır.

Vajinal uzvun gözle görülebilen dış kısmına vulva adı verilmektedir. Bu vulva kısmı genellikle teninizin rengine yakın bir renktedir. Bazı kadınlarda çeşitli sebeplerden dolayı bu bölge koyulaşır ve renk değiştirir. Bazı kadınlarda bikini alanı dışına kadar taşacak bir kararma görülebilmekte. Kasıklardan bacak iç kısmına kadar uzanan bu kararma ve renk değişikliği iç çamaşır veya bikini kenarından göründüğünde rahatsız edici ve dikkat çekici olabilir.

Genital bölgede meydana gelen kararma ve renk değişiminin çeşitli nedenleri olabilir. Kadınların sıklıkla yaptığı ağda veya lazer uygulamasından sonra ani değişen hormonlardan kaynaklı bir kararma görülebilir. Sıklıkla gebelik sonrası over sendrom, doğum hapları kullanımı da genital bölge kararması sorunlarına yol açabilir.

Daha az karşılaşılan bir sebepte sıklıkla sentetik iç çamaşırlarının giyilmesinden kaynaklanmaktadır. Bazı kızlarda genital bölgenin hassasiyetine bağlı olarak ilk adet periyodundan sonra giderek artan bir kararma görülebilmektedir. Genital bölge kararması koyu tenli kadınlarda daha sık görülmekle birlikte acık renk tenli kadınlarda da görülebilmektedir.  Ciddi rahatsızlık verici olan bu durum, hastaların genital bölgesini gizlemesi ihtiyacını doğurmaktadır. Genital bölgesinin görünümünden memnun olmayan kadınlar, cinsel birleşimden kaçar ve ilişkilerinde ciddi sorunlar yaşamaya başlayabilirler.

Kadınların her acıdan güzel görünmeleri kendilerini iyi hissetmeleri acısından oldukça önemlidir. Kadınlar acısından sağlıklı bir cinsel ilişki, kadının genital açıdan iyi hissetmesiyle doğru orantılıdır.

 

Genital Bölge Kararması ve Beyazlatma

 

Genital bölgede meydana gelen kararmaların en hızlı ve en etkili çözümü lazer tedavisidir. Kolay ve etkili olan lazer tedavi çözümü genel olarak 20 dakika süren bir işlemdir. Lazer ile kararmış deri hücreleri tahrip edilerek beyazlatma yapılmaktadır. Lazer ile beyazlatma işlemi gün içinde hızlıca yapılabilmekte ve yaptıran kişi aynı gün normal hayatına dönebilmektedir. Kararmanın miktarına ve bölgenin genişliğine göre lazer beyazlatma seans sayısı değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle ilk seanstan sonra gözle görülen bir beyazlama elde edilebilmektedir. Lazer ile beyazlatma seansından sonra hızlı iyileşme ve cilt derisini kendini yenilemesi sürecini hızlandırmak için mutlaka doktorunuzun önerdiği kremleri düzenli olarak kulanın. İlgili Link ; Genital Beyazlatma Nedir

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Alemi Kadın.