Genital Beyazlatma Nedir

Genital Beyazlatma Nedir

Dış dudaklar ile anüs arasında yer alan bölgesindeki renk koyuluklarının açılması ve renk düzenlemesi işlemine Genital beyazlatma denir. Çoğunlukla doğumlar, o bölgeye yapılan ağdalar ve giyilen naylon karışımı iç çamaşırlar sebebiyle genital bölgede renk değişikliği meydana gelmektedir.

Hamilelikte meydana gelen hormonal etkilerden dolayı görülen renk değişimi sonrasında da bu bölgede kalıcı kararmalara sebebiyet vermektedir.

Daha çok genital bölgede oluşan kararma vulva diye adlandırılan dış genital bölgede görülür.

İç ve dış faktörlerden kaynaklı kararmalar kadınların cinsel hayatı ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyerek cinsel isteksizlik sorunlarına neden olur.

Hamilelik ve doğum dışında cilt hastalıkları, hormonal sorunları, doğum kontrol hapı kullanımı,  diyabet hastaları, genital bölge epilasyonu amacı ile uygulanan bazı yöntemler dış o bölgede zamanla renk değişimine oluşabilmektedir.

Aynı şekilde kadınların genital bölgede hijyen amacıyla kullanılan kozmetik ürünleri kullanmaları zamanla bu bölgede renk değişimlerine ve kararmalara neden olabilmektedir.

Genital beyazlatma nedir?  Genital bölge fonksiyonel ve estetik kaygıların giderilmesi ve kişinin vajinası kendi deri tonundaki renge getirilmesi işlemlerin bütününe genital beyazlatma denir.

Genital bölge beyazlatma etkileri çok hızlı görülen bir işlemdir ve o bölgedeki kararma ve renk koyuluğu açılarak daha beyaz bir hale getirilir.

Genital bölgede oluşan kararma ve renk değişikliği vainal bölgede enfeksiyonlar oluşmadıkça sağlık yönünden bir sorun teşkil etmez.

O bölgede uygulanan beyazlatma işlemleri ile o bölgedeki kararma ve renk koyuluğu açılarak daha beyaz bir hale getirilmesi sağlanır.

 

Genital Bölge Nasıl Beyazlar?

 

Genital bölge estetiği yaptırmak oluşan kararma ve renk değişikliği kişide kokulu akıntı, kaşıntıya sebep olmadıkça sorun sağlık yönünden bir sorun oluşturmaz. Genital bölge beyazlatma yöntemleri etkileri çok hemen görülen bir işlem olduğundan oldukça tercih edilmektedir. Bu yöntemler uygulama şekline göre değişiklikler göstermektedir. Bunların arasında en çok tercih edilen yöntem Lazerle genital bölge beyazlatma işlemidir. Genital bölge beyazlatma uygulamalarıyla o bölgedeki kararma ve renk koyuluğu açılarak daha beyaz bir hale getirilir. Kadınlarda özgüven eksikliğine neden vajina kararması zamanla cinsel isteksizliğe de neden olabilmektedir. Partnerinin kendisini beğenmediğini düşünen kadın Partnerine karşı soğuk davranabilmektir. Genital bölgede meydana gelen kararmaların çeşitli farklı sebebi olabilir.

 

İlgili Link ; Genital Bölge Kararmasının Nedenleri

 

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

 

Genital bölge kararması Jilet ve deodorant ve genital bölge temizleyici kullanımından kaçınılmalıdır. Pamuklu olmayan kalitesiz iç çamaşırı kullanımı vajina iç kısmının havasız kalarak zamanla genital bölgenin kararmasına neden olur.

Genital beyazlatma nedir? Dış dudaklar ile anüs arasında yer alan bölgesindeki renk koyuluklarının açılması ve renk düzenlemesi işlemine Genital beyazlatma denir.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative