Fresh Makyaj Nasıl Yapılır

Fresh Makyaj Nasıl Yapılır

Fresh yani taze makyaj son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir makyaj stilidir. Fresh makyaj diğer makyaj stillerine göre daha sadedir. Yüzün kalıp gibi durmadığı daha doğal durduğu bir makyaj stilidir. Peki, fresh makyaj nasıl yapılır?

 

Adım Adım Fresh Makyaj Uygulaması

 

Her makyajda olduğu gibi önce cildini temizle ve nemlendir. İster bir nemlendirici istersen de nemlendirici bazla bunu yap. Nemlendirici bazla yapman çok daha iyi olacaktır. Fakat frehs görünüm yani taze görünüm için içeriği aydınlatıcı biz baz kullanman çok daha iyi olur. Böylelikle fresh makyajda cilt makyajının temel taşını atmış olursun.

 

Fresh bir görünümün en önemlisi fondöten kullanmamaktır. Amaç fresh makyajda doğa bir görünüm elde etmektir. Eğer ki kapatmak istediğin kusurların varsa mutlaka, fondöten sürmeliyim diyorsan aydınlatıcı içerikli bir fondöten kullan. Ayrıca fondöten seçimin ağır kapatıcı etkisi olmayan bir fondöten olsun.

 

Fondöteni nasıl sürmen gerektiğini devamında okuyacaksın. Fresh makyajda far seçimin doğal tonlar olmalı. Koyu ve özellikle siyah ton asla kullanma çünkü bu fresh makyaj dışına çıkar. Tercih ettiğin tonlar açık kahve, tozpembe ve şeftali tonlarında olsun. Ayrıca fresh görünümü elde edememekten korkuyorsan ıslak göz makyajı uygulayabilirsin. Maskara uygulamanı sakın aşırıya kaçırma.

 

Bu fresh makyaj dışına çıkmana sebep olur. Kirpiklerinde topaklanma olmamasına özen göster, tek bir kat maskara çekmek fresh makyaja çok daha uygun olacaktır. Allık ve aydınlatıcı fresh makyajın can alıcı noktasıdır.

 

Allık veya aydınlatıcı ayarı ya tama bir fresh makyaj elde etmeni sağlayacak ya da fresh makyaj dışına çıkacaktır. Tozpembe ya da şeftali tonunda allığı fırça ile cildine çok az dokundurarak doğal bir kızarıklık görüntüsü ver. Son olarak ise ruj. Fresh makyajda ruj kullanmasan da olur kullanacaksan bile sadece nemlendirebilir ya da makyaj tonuna uygun bir ruj sürebilirsin.

 

Fresh Makyajda Bazı Püf Noktalar

 

İlk püf noktası fondöten sürme şeklin. Fondöteni süreceğin sünger ya da fırçayı biraz ıslat. Fondöteni burnunun kenarına sünger ile uygularsan daha iyi olur. Göz altların kötüyse kapatıcı kullanacaksan göz altına nokta şeklinde sür. İkinci püf nokta ise far seçimi. Kullanacağın far krem far olursa fresh makyaj görünümünü elde edersin.

 

Bresh yani taze makyaj son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir makyaj stilidir. Fresh makyaj diğer makyaj stillerine göre daha sadedir.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative