Fransız Büküm Topuz Saç Modeli

Fransız Büküm Topuz Saç Modeli

Fransız Büküm Topuz Saç Modeli

Günümüzde özellikle Fransız büküm topuz saç modelleri trend listelerinden hiçbir zaman düşmemiştir. Fransız bükümlü topuz, günlük hayatta kullanılabileceği gibi özel davetler ve düğünlerde de tercih edilebilir. Gevşek ve dağınık görüntüsüyle hem kullanışlı hem de rahat bir modeldir. Fransız topuzunun burgulu ve dağınık olmak üzere iki çeşidi vardır.

Burgulu Fransız Topuzu

Burgulu yani büküm saç modeli saçların taranıp maşayla şekil verilmesi ve sonra at kuyruğu yaparmış gibi toplanıp saçın kendi etrafında çevrilmesi ve tokayla tutturulmasıyla yapılır. Şekli tıpkı midyeyi anımsatan bu saç modeli iş kadınlarının da en çok tercih ettiği saç modellerindendir. Görünüş açısından karşıdakine zarif ve düzgün bir intiba verir. Son zamanlarda birçok ünlü de bu saç modeliyle dillere destan olmaktadır. Bunlar Jessica Alba, Taylor Swift gibi ünlülerdir.

Dağınık Fransız Topuzu

Özel günlerin vazgeçilmezlerinden birisi olan dağınık Fransız topuzu basit işlemler sonunda kuaför yardımıyla yapılabilen kolay saç modellerinden birisidir. Tabi evde de yapılabilen bu topuzun yapımı oldukça kolaydır. Bu topuzun güzel bir görünüm alabilmesi için saçların kirli olması şarttır. İkinci olarak saçlar toplanarak yukarı doğru kaldırılmalıdır. Saç yukarıda tutulurken kendi etrafında çevrilmelidir. Daha sonra saç gevşek bir topuz halinde kıvrılmalıdır  ve düzgün görünüm alabilmesi için tel toka yardımıyla sabitlenmelidir. Tel tokalarla sabitlenen ve gevşek görünüme sahip olan saçların bazı kısımlarından rastgele çıkarılarak topuz dağınıklaştırılmalıdır. Bu modelin daha güzel görünmesini istiyorsanız Fransız topuz tokası alarak saçınızın eşsiz bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Model rahatlıkla bütün davetlerde ve özel günlerde kullanılabilir. Bu modeli yapmanız yaklaşık 5 dakikanızı alacaktır. İhtiyacınız olanlar sadece lastikli toka ve tel tokadır.

Fransız Topuzu Gelin Başı

Fransız topuzu gelin adaylarının tercihlerinin ilk sıralarında yer olan popüler modellerden birisidir. Ünlülerin de genelde tercih ettiği bu model her zaman öne çıkmış olup moda hiçbir zaman geçmeyecek saç modellerindendir. Gelin adaylarının bu modelde öne çıkarması gereken en önemli ayrıntılardan birisinin aksesuar olması gereklidir. Çünkü sadeliği ve zarifliğiyle ön plana çıkan Fransız topuzu aksesuar kullanılarak yaratıcı bir model haline gelmektedir. Tel tokalarla yapıla bu pratik saç modeli gelin adaylarının rahat bir düğün geçirmesine katkı sağlayacaktır. Bazı saç modelleri gelin adaylarının hareketlerini kısıtlayarak onlar zehir zemberek bir düğün geçirmelerine sebep olabilmektedir. Fransız topuzu gelin başı klasikleşmiş modellerden farklı olmasından dolayı gelin adaylarının tercihleri arasındadır. Özelikle yaz döneminde ve açık havada yapılan düğünlerde tercih sebebidir. Bu saç modeli hem gelinliği ön plana çıkaracak hem de gelinin havalı bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Gelin adaylarının bu modeli yaptırmaları için uzman bir kuaföre giderek saçlarını yaptırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde moral ve enerjiniz düşerek düğününüz mutsuz geçebilir.

Örgülü Burgulu Fransız Topuz Saç Modelleri

Ayrıca başka bir topuz saç modeli olan Yarım Topuz Saç Modelleri‘ne de bakabilirsiniz.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative