Fönlü Saç Modelleri

Fönlü Saç Modelleri

Fönlü Saç Modelleri

Bayanların günlük hayatta saçlarına şekil vermek için uygulamış olduğu yöntemlerin başında fön gelmektedir. Saçların bakımı için yapılan bu uygulama genellikle bayanlar tarafından kuaförler aracılığı ile yapılması istenmektedir.

Fön makinasının mahareti ve birkaç tarak hareketi ile gün boyu rahatlıkla kullanılabilecek bir saç stili ortaya çıkarılmış olur. Saçlar için fön uygulamasından bahsedildiğinde birçok kişinin aklına hemen düz saçlar gelse de aslında kuaförler ve saç bakım uzmanları için durum aynı değildir.

Bayanların tercih etmiş olduğu birçok saç modeli için rahatlıkla fön yapılabilmekte ve insanın görüntüsüne farklı bir hava katabilmektedir. Ayrıca fön, düz saçlar ve hareketli saçlar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Düz fönlü saç modelleri için yapılan düz fön; saçların düzgün bir şekilde olmasını ve her birinin derli toplu durmasına yardımcı olan bir modeldir. Gündelik olarak bayanların en çok tercih ettikleri bu model; kuaför tarafından çok fazla yapılsa da ev ortamında pratik ve eli maharetli bayanlar tarafından da rahatlıkla yapılan bir saç modelidir.

Fön Çeşitleri

Saçlar için uygulanan en kolay ve basit yöntem olarak fön kadınlarımızın saçlarına şekil verme noktasında ilk tercih ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. Fön uygulaması birkaç tarak ve bir fön makinası ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu uygulamanın ayrıca birkaç çeşidi de bulunmaktadır. Bunlar; düz, dalgalı ve içe veya dışa kıvrık fön olarak sınıflandırılır.

Düz fön en çok tercih edilen fön çeşidi olup aynı zamanda pratik bir işlem olması ve saçların derli toplu gözükmesini sağlamaktadır.

Dalgalı ya da kırık fön olarak bilinen çeşidi ise saçların uç kısımlarına yapılacak olan işlem ile birlikte dalgalı görünmesini sağladığı gibi özel ve şık bir görünüme kavuşulmasını da sağlamaktadır.Hareketli Fön Modellerinin en fazla örneği de bu fön çeşidini içerisinde görünmektedir.

İçe veya dışa kıvrık fön çeşidinde ise saçların uç kısımlarının iç kısma veya dış kısma doğru yapılacak olan kıvrımlarla oluşturulan saç modelidir. Bu modelin düz fönlü saçlara göre farklı daha dolgun bir saç görünümüne kavuşmasını sağlamaktadır. Özellikle kat kat kesilen saçların dışa kıvrımlı fön ile daha görkemli bir hal aldığı net bir şekilde görülmektedir. İlgili Link: İnce Saçlar İçin Saç Modelleri

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative