Evliliklerin Bitmesine Yol Açan Etkenler

Evliliklerin Bitmesine Yol Açan Etkenler

Toplumlarda aile kutsaldır. Aile kan bağı bulunan insanların bir araya gelmesi ile oluşur, bu kan bağı ile bir araya gelen insanların arasında karşılıklı samimi bir sevgi vardır. Bu yönüyle aile kurumu diğer tüm kurumlardan üstün tutulur. Evlenmek, aile kurmak, bir çatı altında bir araya gelmek bu bakımdan önemli görülmüştür. Ancak evliliklere önem verildiği kadar çoğu zaman da bazı hususlar ihmal edilir.

 

Evliliği Bitiren En Önemli Husus

 

Evlilik mecburi bir olay, aile kurmak zorunlu bir fiil olarak görüldüğü vakit bazı yanlışlar yapılabilir. Önemli noktalara dikkat edilmeyebilir. Evlilikte en önemli nokta eşlerin birbiri ile uyumudur. Sağlam evliliğin ilk koşulu anlaşılabilen bir eş ile evlilik yapmaktır. Aksi takdirde birçok sorun oluşur ve evlilik bitme noktasına gelir. Bu yüzden eşler birbiri ile uyumlu olmalıdır, iyi anlaşabilmelidirler. Çünkü aynı çatı altında yaşayacak iki insandır, iki insanın huyu, suyu, hayat tercihleri, eğitim seviyeleri eşit olmalıdır. Sadece evlilik yapmak, aile kurmak için evlenilmemelidir. Aksi takdirde evlilik çok hızlı bir şekilde bitebilir. İlgili Link : Evliliklerde İletişim

 

Maddi İmkânsızlıklar

 

Evliliklerin bitmesine neden olan bir diğer önemli husus maddi imkânsızlıklardır. İnsanlar evlendikten sonra omuzlarına birçok yük yüklenir, sorumlulukları artar. Bu sebeple evlenecek bireyler aile geçindirebilecek maddi imkânlara sahip olmalıdırlar. Düzenli bir işleri ve düzenli gelirleri olmak zorundadır. Eğer işleri ve gelirleri olmaz ise maddi imkânsızlıklar beraberinde geçim sıkıntısını getirir bu da kavga ve tartışmaların artmasına sebep olur. Bu kavga ve tartışmaların devamında da evlilik bitme noktasına kadar gelir.

 

Alkol Ve Madde Bağımlılığı

 

Evlilikleri olumsuz etkileyen ve bitiren diğer bir şey ise alkol ve madde bağımlılığıdır. Bu kötü alışkanlıklara sahip olan insanlar aile geçindirebilecek bir ruh haline sahip olmazlar genellikle. Bu da evliliğin temel taşlarına zarar verir, evliliği sarsar.

 

Evlilik mecburi bir olay, aile kurmak zorunlu bir fiil olarak görüldüğü vakit bazı yanlışlar yapılabilir. Önemli noktalara dikkat edilmeyebilir.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative