Evinizin Dekorasyonunu Zengin Gösterecek İpuçları

Evinizin Dekorasyonunu Zengin Gösterecek İpuçları

Dekorasyon fikirleri, evinizi güzelleştirmenize ve hoş bir atmosfer yaratmanıza yarar. Misafirlerinizi ağırladığınız salonunuzdan, en güzel yemekleri pişirdiğiniz mutfağınıza kadar her alanı keyifli bir yaşam alanına çevirebilmek için dekorasyona özen göstermeniz gerekir. Farklı ürünler kullanarak zengin bir görünüm elde edebilir ve evinizi farklı bir havaya sokabilirsiniz.

Dekorasyonu zengin göstermek demek, fazlaca eşya kullanmak demek değildir. Eğer bu yanılgıya düşerseniz evinizi zengin göstermek yerine boğucu bir hale getirirsiniz. Az ve öz eşya kullanımı ile ufak detaylara dikkat ettiğinizde zengin bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

 

Büyük Objeler Kullanın

 

Dekorasyon ürünlerinde büyük vazo, büyük saksı gibi büyük objeleri tercih etmeniz, evinizin dekorasyonunu zengin göstermenizi sağlar. Bu anlamda dekorasyon ürünleri seçerken büyük boyutlu olanlara yönelebilirsiniz.

Yere konulan dev saksılar, dekorasyona zenginlik katarken aynı zamanda yeşil bitkilerin verdiği huzuru da yayarlar. Evin salon kısmında büyük vazoların içinde uzun saplı yapay çiçeklere yer verebilirsiniz. Duvarınıza dev bir varaklı ayna asmayı düşünebilirsiniz.

 

Tablolarla Duvarlarınızı Zenginleştirin

 

Yağlı boya tablo kullanmak, bir evin dekorasyonunu zengin gösteren en önemli unsurlardan biridir. Tablolarda doğa manzaraları ya da insan figürleri yer alabilir. Zevkinizi konuştararak tablolar satın alabilir ve evinizin duvarlarını bu tablolarla süsleyebilirsiniz.

 

Sanatın, her ortamı güzelleştirme gibi bir özelliği vardır. Resimlerle odanızı güzelleştirmeniz hem çok keyifli hem de çok kolay olur. Büyük tablolara yer vermek, evinizin dekorasyonunun daha zengin durmasını sağlar.

İlgili Link : Evinizin Havasını Değiştirecek Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyonda Desenli Objeler

 

Zebra deseni, dama deseni ya da çizgili desenler objeleri daha modern bir görünüme kavuşturur. Bu tür desenleri içeren objeleri mutfağınız ve banyonuz da dâhil olmak üzere evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Vazolar, şekerlikler, biblolar yanında halılarınızda da geniş desenlere yer verebilirsiniz. Duvar kâğıdı kullanarak ya da stikerlarla duvarlarınızı da renklendirebilir ve zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

Dekorasyon işi zevk işidir. Bu zevkli işi yaparken, zengin bir dekorasyon elde etmek için yazımızdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Fazlaca detay kullanmak değil, doğru detayları doğru yerde kullanmak önemlidir. Zengin bir dekorasyon için mutlaka fazlaca eşyayla evi doldurmak doğru değildir.

 

Dekorasyon fikirleri, evinizi güzelleştirmenize ve hoş bir atmosfer yaratmanıza yarar.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative