Evde Kütüphane Oluşturmanın Yöntemi

Evde Kütüphane Oluşturmanın Yöntemi

Kitap okumayı seven kişiler, genel olarak kitaplarının daima gözlerinin önünde olmasını isterler. Bunu sağlamanın yolu ise evinizde bir kütüphane oluşturmaktır. Yaratıcı fikirlerle kütüphanenizi hem evinizin dekorasyonuna şıklık katacak şekilde dizayn edebilir hem de kitaplarını doyasıya seyredebilirsiniz.

Kütüphane fikri, genellikle kitaplarınız belirli bir sayıyı aştıktan sonra aklınıza gelir. Artık bu kitapları koyacak yer bulmakta zorlanırsınız ve evinizde kütüphane oluşturmanın yollarını ararsınız. Bu konuda farklı fikirlere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Kullanılmayan Odaları Değerlendirin

 

Eğer evinizde kullanmadığınız bir oda varsa, kütüphane olarak değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Boş odalar genellikle çamaşır odası gibi ya da depo gibi düşünülürler. Ancak bu odayı boşanlıp zevkinize göre boyadıktan sonra hoş bir kütüphaneye dönüştürebilirsiniz. Bunun için fazla para harcamanıza da gerek yoktur. Herhangi bir yerden alacağınız duvar rafları ile kendi kütüphanenizi oluşturabilirsiniz.

Bu boş odayı, çalışma odası gibi değerlendirip yalnızca bir duvarına kitaplık yerleştirmeyi de düşünebilirsiniz. Böylece kitaplarınızı rahatça okuyabileceğiniz bir ortamınız olur.

İlgili Link : Evinizin Dekorasyonunu Zengin Gösterecek İpuçları

Dar Alanlar İçin Kütüphane Fikirleri

 

Evi dar olan kişiler kitapları için yer ayırmakta zorlanır. Bunun çözümü ise geniş kitaplıklar kullanıp evinizi büsbütün daraltmak yerine duvar raflarını kullanmaktır. Raflar yüksekte yer aldığı için alandan çalmazlar. Üstelik kitaplarınız her an gözünüzün önünde olur.

Koltuk üstlerini, yatak başlarını, koridorları duvar rafı ile değerlendirmek mümkündür. Raf kullanmak hem yerden tasarruf etmenizi sağlar hem de ekonomiktir. Kitapları dilediğiniz gibi bu raflara yerleştirerek evinizi güzel ve şık bir kütüphaneye dönüştürebilirsiniz.

 

Farklı Kitaplık Fikirleri 

 

Kütüphane kurmak için illa ki mağazalardaki kitaplıklardan satın almanıza gerek yoktur. Yaratıcılığınızı kullanarak farklı görünen bir kütüphane elde etme şansınız da vardır.

Sebze ve meyve kasalarını kullanarak hoş bir kitaplık oluşturulabilir. Öncelikle bu kasaları boyarsanız, evinizin dekorasyonuna renk ve canlılık katmış olursunuz. Diğer bir fikir ise merdiven kullanmaktır. İki merdiveni karşılıklı açıp, basamakların arasına raf koyarsanız, ilginç bir kitaplık elde edersiniz.

Eğer ahşapla uğraşmayı seviyorsanız, içi boş çerçevelerin kenarına kenarlık görevi gören tahtalar çakarak, duvara asılabilen kitaplıklar elde edebilirsiniz.

 

Kitap okumayı seven kişiler, genel olarak kitaplarının daima gözlerinin önünde olmasını isterler. Bunu sağlamanın yolu ise evinizde bir kütüphane oluşturmaktır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative