Evde Göbek Eritmek

Evde Göbek Eritmek

Evde Göbek Eritmek

Fazla kilolu olmak sağlıksız bir durum gibi görünse de fazla kilosu olup, sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdüren pek çok kimse vardır. Normal kilosunda olup, obezite nedeniyle metabolik sorunlar yaşayanlar aslında cilt altında yoğun yağ miktarına sahip olanlardır. Bu da tam bir sağlıksızlık demek değildir.  Esas sağlıksız olan karın ve bel çevresindeki yağlanmalardır. Bu nedenle özellikle spor salonları için bütçe ve/veya zaman ayıramayanlar için evde göbek eritmek konusu oldukça önem kazanmıştır. Karın bölgesi yağı erkeklerde 102 santim, kadınlarda 88 santimi geçiyorsa tehlike çanları çalıyor demektir. Fazla kilolu olunmasa bile karın bölgesindeki yağlanma yaşayanlar da bu hareketleri yapmaya gayretli olmalıdırlar.

Evde Göbek Eritme Hareketleri

Sadece egzersiz yapılarak da ideal kiloya ulaşılamamaktadır. Bunu vücuda uygun besinlerle takviye ederek yerine getirmek gerekmektedir. Bunun için de öncelikle bir doktora başvurulup, vücudun uygunluğunun denetimi yapılmalıdır.

Başlıca egzersizlerin ana hedefi karın bölgesine yapılan baskılar şeklinde icra edilmektedir. Örneğin sırt üstü pozisyonda dizler doksan derece bükülür. Eller ensede kilitlenir. Dirsekler açık tutulur. Karın iyice içeri çekilir. Kaburga kapatılır. Nefes verirken omuzlar yerden sıyrılarak dizler başa doğru yaklaştırılır. Onbeş kez aç ve kapa yapılarak tekrarlanır.

Diğer bir karın bölgesi eritme egzersizinde ise hemen hemen bütün karın kasları çalıştırılmakta ve eritmeye yardımcı olmaktadır. Oturma kemikleri üzerinde oturulur. Sırt düz ve kollar birbirine paralel olacak şekilde dizlere bakılır. Bu pozisyonda bir nefes alınır. Nefes verildiği esnada kollar yana açılarak geriye dönülür. Baştaki oturma pozisyonuna dönülür. Diğer yöne tekrarlanır. Toplam onbeş kez uygulanır.

İlgili Link : Buğday Diyeti ile Kilo Verme

Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek yaktıran diğer bir egzersizde her iki el ile baş desteklenir. Dirsekler sonuna kadar açılır. Bacaklar uzatılır. Nefes alınır. Nefes verilirken, baş ve diz birbirine yaklaştırılır. Nefes alındığı esnada bacaklar açılır. Verirken kapanır. Bu şekilde onbeş kez tekrar yapılmalıdır.

Başka bir yöntemde ise bacaklar aşağıda düz, karın içeride, kaburga kapalı, gözler yukarı bakar şekilde eller yana alınır. Bacaklar aşağıda iken nefes alınır. Bir bacak düz bir şekilde yukarı kaldırılırken nefes verilir. Bacak değiştirilerek devam edilir. Nefesle birlikte her iki yöne olmak üzere onbeş kez tekrar yapılır.

Bel inceltmeye yarayan bir egzersizde ise sırt üstü uzanılır. Bacaklar “masa” pozisyonunda dizlerden bükülür. Eller boyun arkasına konur. Dirsekler açılır çene göğüsten ileri hizada uzatılır. Her nefes verilişinde bir bacak uzatılırken diğer bacak dizi çapraz dirseğe yaklaştırılır. Üst beden hafifçe o yöne doğru döndürülür. Her iki yöne altı tekrar yapılmalıdır.

Son egzersizde sırtüstü uzanılır. Bacaklar düz bir biçimde yukarı uzatılır. Kollar yana salınır. Karın bölgesine bakılır. 5 defa nefes alıp verilir. Kollar yere doğru itilir. 10 kez tekrarlanır.

Ayrıca bir yandan bu egzersizleri yaparken bir diğer taraftan da Vücutta Yağlanma Nasıl Önlenir konulu makalemize göz atarak vücudunuzdaki yağlanmayı durdurabilirsiniz.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative