Et Benlerinden Sağlıklı Yöntemlerle Kurtulun

Et Benlerinden Sağlıklı Yöntemlerle Kurtulun

Ben neredeyse herkeste bulunan kendi doğallığı içinde oluşan zaman zaman insanları estetik açıdan düşündüren lekelerdir.  Küçük olmaları durumunda genellikle görmezden gelinir.  Onlarla yaşamaya çalışırız.  Ancak yüz bölgesinde olan benler zaman içinde gerek estetik açıdan gerekse sağlık açısından ve yaşam kalitesinin bozulması açısından sıkıntı yaratırlar.  Böyle durumlarda benleri aldırmak en sağlıklı çözümdür.

 

 

Ben Neden Oluşur?

 

Benler genellikle birçok insanda bulunmasına rağmen benlerin fazlalığını ve miktarını kişinin genetik yapısı ortaya koyar.  Bazı ciltlerde 100’den fazla ben olurken bazı ciltlerde bu çok daha azdır.  Güneş’e maruz kalmaları açısından benler olumsuz etkilenir.  En azından ileriki dönemlerde sağlık açısından sorun yaratabilir.

 

Ben Ne Zaman Aldırılır?

 

Yüzde veya vücudun başka bölgelerinde kişiyi rahatsız eden bir ben oluşumu varsa Op.  Dr. Hakan Yüzer bu konuda şu detaylara önem vermektedir.  Rahatsız eden benler şekil değiştiren ve büyüyen benler için en doğru çözüm iyi bir estetik plastik cerrah tarafından kaldırılmalarıdır.  Benler karakter yapılarına bağlı olarak radyo frekans cihazı ile alınabildiği gibi çok minik kesiler yapılarak da alınmaktadır.  Ancak doktorun beni görmesi alınıp alınmayacağına, alınacaksa nasıl alınacağına hekimin karar vermesi gerekir.  Yüzünüzde veya vücudumuzun başka bölgelerinde bulunan benler şu sebeplerden dolayı alınır; Kişiyi estetik olarak rahatsız ediyorsa,  kişinin sağlığını tehdit ediyorsa,  cilt kanseri riski oluşturuyorsa bu benlerin alınması gerekir.

 

Benler Hangi Durumlarda Tehlikelidir?

 

Benlerin bazılarının cilt kanserine dönüşme ihtimalleri vardır.  Bu da benleri izlemekle anlaşılır.  Boyut ve renk değişikliği oluşmuşsa mutlaka bu konuda müdahale edilmesi gerekir.

 

Ben Aldırırken Acı Hissedilir Mi?

 

Et Beni aldırma küçük de olsa cerrahi bir operasyondur.  Bunun için sınırlı uyuşturma uygulanır ve lokal anestezi sonrasında ben alınırken hiçbir acı ve ağrı hissedilmez.  Bazı durumlarda ben aldırma işlemi lazer destekli olarak yapılmaktadır.  Aynı şekilde bu durumda alınan benlerde de lokal anestezi uygulandığı için acı ve ağrı hissedilmez.

 

Ben neredeyse herkeste bulunan kendi doğallığı içinde oluşan zaman zaman insanları estetik açıdan düşündüren lekelerdir.  Küçük olmaları durumunda genellikle görmezden gelinir.

 

Ben Aldırma Operasyonundan Sonra İz Kalır Mı?

 

Ben aldırma operasyonu benin durumuna bağlı olarak değişir.  Ne kadar derinde olduğu ve hangi tekniğin kullanılacağına göre ben aldırma operasyonunda yara izi hakkında bilgi verilebilir.  Bu konuda en doğru yöntem plastik cerraha giderek benin yapısı ve durumu hakkında bilgi almak ve iz kalmaması için hangi yöntemin uygulanması gerektiğini sormaktır. İlgili Link: Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative