Erkek Seyrek Saç Modelleri

Erkek Seyrek Saç Modelleri

Sağlıklı saçlarımızın bir sürü faktörden dolayı zarar görmesine sebep olan bazı durumlar bulunmaktadır. Bunların başında ise en büyük neden saç dökülmesidir. Saç dökülmesine yol açan en büyük sorunlar ise stres ve saçlarımızda kullandığımız malzemelerdir. İnsan sağlığını bozan stres saçların dökülmesini kolaylaştırarak saçların yapısının bozulmasına neden olmaktadır.

Stres faktörü saçların dökülmesini kolaylaştırdığı gibi saçlarda kalıcı bazı etkilerin de oluşmasını sağlamaktadır. Dökülen saçlar insan vücudundaki aşırı stres ve ruhsal bozukluk yüzünden bir daha geri gelmeyebilir. Böyle bir durumda saç için kullanılan bazı ilaçlı tedaviler işe yaramayacaktır. Saçlarımız için kullandığımız malzemelerde saçımızın dik ve sert olmasına şekil vermemize yardımcı olan jöle gibi ürünler saç sağlığımızı zamanla tehlikeye sokarak saçlarımızın dökülmesine sebebiyet verebilmektedir. Saçlarınız genetik olarak da seyrek bir durumda olabileceği için saçlarınızın seyrek görünmemesi için işte bazı fikirler vardır. İlgili Link: Ofis Saç Modelleri

Saçların Seyrek Görünmemesi İçin Fikirler 

Esmer erkeklerde saçların seyrek görünmemesi için saçlarının dağınık kalmasını tavsiye ederiz. Doğal yapısıyla oldukça dikkat çeken bu saç modeli esmer erkekler için biçilmiş kaftandır. Sarışın ve kumral erkekler saçlarını çok kısa kestirmemek şartıyla saçlarının seyrek görünmemesini sağlayabilir.  Saç renkleri açık olduğu için saç diplerinin göze batmasını engellemeleri gerekiyor.

Saçların seyrek görünmemesi için kafa yapısı ve kesim modeliniz de bir o kadar önemlidir. Bazı erkekler bu sorunu düzgün bir kesim ile çözebilir. Sadece bunlar da değil saçlarınızın seyrek görünmemesi için kullandığınız jöle ve şampuanlara da dikkat etmek gerekiyor. Çünkü saçlara şekil vermek için kullanılan jöle bryantin gibi malzemeler saça zarar veriyor ve saçların daha da az görünmesine neden oluyor. Saçların seyrek görünmemesi için saç kökünü besleyen yağ kullanmanız saçların sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

İnce Ve Dik Saç Modelleri 

Erkek İnce Telli Saç Modelleri

Seyrek ve ince saçlarınız varsa eğer  saçlarınızı yukarı doğru kullanın. Böylelikle bu saç modeli  saçlarınızı daha yoğun ve kalın gösterecektir. İnsanların dikkatini saçlarınızdan çekmek istiyorsanız da sakallarınızı yoğun ve modelli  kullanmalısınız.

Dağınık İnce Saç Modelleri 

Erkek Seyrek Saç

Çok ince saçlarınız varsa ve saçla uğraşmak istemiyorsanız, saçlarınızı uzatın ve sakal bırakın. Size farklı ve marjinal bir hava katar. Böylelikle ince saçlarınızı gizlemiş olursunuz.

Keskin Ve Pürüzlü Saç Modelleri 

Keskin Ve Pürüzsüz Erkek Saçı

Erkekler de ince saçlı olmak büyük bir sorundur. Bu sorundan kurtulmak ve en  mükemmel sonucu almak istiyorsanız saçlarınızın kenarlarını pürüzlü üstlerini ise isterseniz yana isterseniz üste doğru keskin uçlu kestirin. Böylelikle saçlarınız mükemmel gözükücektir. Ve bu saç modeline fazla bakım yapmanıza da gerek yoktur.

Dalgalı Ve İnce Saç Modelleri 

Erkek Saç Modelleri

İnce ve dalgalı saçlarınız varsa eğer saçlarınızı uzatın ve  üst tarafını yana doğru ya da arkaya doğru yapın. Bu sizi daha romantik göstericektir. Böylelikle ince saçlarınızı gizleyerek daha romantik daha yumuşak dokulu saçlarınız olucak.

Kısa Saç Ve Kaba Sakal 

Kısa Erkek Saç Modelleri

Saçlarınız seyrek ve ince telli ise yoğun ve kaba sakal bırakarak saçlarınızdaki eksikliği sakallarınızla kapatabilirsiniz. Bu şekilde kötü olduğunuz görüntüyü  iyi bir hale çevirmiş ve dikkatleri saçtan çekip sakala vermiş olursunuz.

Hacimli Saç Modelleri 

Hacimli Erkek Saç Modelleri

Saçlarınızın hacimli görünmesini  istiyorsanız saçlarınızı yüz hatlarınıza ve kişiliğinize uygun bir şekilde kestirin ve çeşitli açılardan tutma köpüğü ile saçlarınıza şekil verin.

Katmanlı Saç Modelleri 

Katmanlı Erkek Saç Modelleri

Erkeklerin katmanlı saç modellerini  tercih etmesinin nedeni saçlarınında ki inceliği kapatmak ve saçlarının daha yoğun gözükmesi  için tercih ederler.  Ve sakal bıraktığınızda katmanlı saç kesimi sayesinde sakallarınızı daha rahat ön plana çıkartabilirsiniz.

İnce Telli Kıvırcık Saç Modelleri 

Kıvırcık Erkek Saç Modelleri

Kıvırcık saçlı olduğunuz için kendinizi şanslı görüyorsunuz ama sonra saç telleriniz inceliyor bu seferde kendinizi şanssız hissediyor olabilirsiniz. Ama böyle hissetmenize gerek yok saçlarınız arka ve yan tarafını kısa tutup üstlerinizi uzun tutarsanız saçlarınız kıvırcıklığını kaybetmemiş ve hala kendinizi şanslı hissediyor olursunuz.

Pratik Saç Modelleri 

Pratik Saç Modelleri

Saç yapmakla uğraşmak istemiyorsanız eğer pratik bir saç modeli kullanın. Böylelikle kuvvetli ve etkileyici bir jöle ile beş dakikada saçlarınızı yapıp etkileyici bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Farklı Saç Modelleri 

Farklı Erkek Saç Modelleri

Saçlarınızdan bunaldıysanız ve farklı bir model yapmak istiyorsanız, saçlarınızın önündeki yoğunluğu  ordan alın arka tarafınıza yerleştirin. Böylelikle sinirli ve farklı bir görüntü yakalamış olursunuz.

Aldatıcı  Saç  Modelleri 

Aldatıcı Erkek Saç Modelleri

Saçlarınızın arkasını ve yan tarafını kestirin böylelikle öndeki saçlarınız olduğundan kalın gözükücek bu şekilde ince saçlarınızı kalınmışçasına insanları kandırabilirsiniz.

Sık  Saç  Modelleri

Erkek Saç Modelleri

Yüz hatlarınız keskin ise saçlarınızın yanlarını kısa kestirin böylelikle keskin yüz hatlarınız ortaya çıkar. Ve saçlarınıza parlak bir bakım yaparsanız bu şekilde daha etkileyici olursunuz. Temiz ve şık görüntünüzü koruyun.

Uzun Sakal Modelleri 

Uzun Sakal Erkek Modelleri

Saçlarınız inceldi  kötü görünmesinden mi korktunuz? Korkmayın kötü görünüceğini  düşündüğünüz saçlarınızı sakallarınızla kurtarabilirsiniz. Saçlarınıza uygun bir modelde yoğun güzel bir sakal bırakın düşündüğünüz kötü görüntü muhteşem ve dikkat çekici bir hale dönüşsün. İlgili Link: Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nedenlerinden Biri Fast Food Beslenme

Keskin Saç Modelleri 

Keskin Saç Modelleri

Saçlarınız dalgalı ve kısa kestirmek mi istiyorsunuz? Keskin kestirin ki saçlarınız uzunken ki  yoğunlu saçlarınızı kaybetmeyin. Bu keskin kesim biçimi saç dokunuzu da ön plana çıkarır ve kirli sakalla beraber genç bir görünüm sağlarsınız.

Açık Renk  Saç  Modelleri 

Açok Renk Erkek Saç Modelleri

Saçlarınızı açık renge boyatmaya çekinmeyin. Açık renge boyatırsanız incelmiş olan saçlarınız daha dolgun durur ve size daha karizmatik bir duruş sağlar. Kadınlarında burdan anlayabiliriz neden sürekli açık renge boyattığını.

Sağlıklı saçlarımızın bir sürü faktörden dolayı zarar görmesine sebep olan bazı durumlar bulunmaktadır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative